Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
25/05/2015 - 12:32

Wycieczka najlepszych uczniów z sądeckiej samochodówki

Najlepsi uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu uczestniczyli w wyjeździe do województwa podkarpackiego. Głównym celem wycieczki było dokształcenie najlepszych uczniów Zespołu Szkół Samochodowych.
Kilka dni temu nasza klasa 1M oraz 1a miały okazję wyjechać na wycieczkę zapoznawczą. Zorganizowano ją ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej. Głównym celem podróży było dokształcenie najlepszych uczniów Zespołu Szkół Samochodowych.

Tym razem odwiedziliśmy województwo podkarpackie z podkreśleniem na dwa miasta Sanok i Solinę. Pierwszą atrakcją była fabryka AUTOMET w Sanoku. Po raz pierwszy na własne oczy spotkaliśmy się z tak nowoczesną produkcją. Okazało się iż praca nie musi być wcale monotonna i nudna, gdyż większość pracy wykonują zaprogramowane maszyny. Wszystko po to aby dla zleceniodawców z firm transportowych wykonać modyfikację busów.

Później zakwaterowaliśmy się w ‘’Domu Turysty’’. Najedzeni do syta udaliśmy się na rynek gdzie bliżej poznaliśmy okolice oraz galerię sztuki nowoczesnej. Dla każdego z nas dany obraz był  odzwierciedleniem czegoś innego. Zmęczeni wróciliśmy do miejsca zakwaterowania na kolację. Większość zdążyła zagrać jeszcze przed snem w bilard albo odwiedzić pobliski supermarket. Kilka minut po 23 wszyscy już udali się do snu gdyż nie można było doczekać się następnych punktów programu.

Ranek następnego rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem. Z uśmiechem na twarzy dotarliśmy do fabryki AUTOSAN w Sanoku. Poznaliśmy tam od ‘’a’’ do ‘’z’’ budowę autobusu oraz ciężarówek wojskowych. Następną atrakcją było zwiedzanie zapory Solina - Myczkowce. Zwiedzanie tamy nie trwało zbyt długo.

Powrót do domu owocował w rozmowy w gronie uczestników. Myślę że taki sposób integracji młodzieży jest dobry.

Uczniom towarzyszyli opiekunowie:: Skwarczyńska Monika, Chlebińska Paulina, Lachowski Ryszard, Kapturkiewicz Tomasz (wychowawca klasy 1a) i Ledziński Grzegorz (wychowawca klasy IM). W wyjeździe wzięło udział 50 osób. 33 osoby z IM i 15 osób (około połowa klasy) z 1a.
 
Krzysztof Krok


 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)