Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
25/07/2020 - 13:15

Wydarzenia sportowe rangi światowej w naszym mieście? Tak było, ale sto lat temu

Drodzy Czytelnicy! Często piszecie do nas wiadomości z pytaniem, w jaki sposób można kupić poprzednie wydania kwartalnika "Sądeczanin Historia". Ciekawi Was również czy kwartalnik jest dostępny w wersji online. Trudno się dziwić, bo tym razem oddaliśmy do Waszych rąk wyjątkowy numer, w którym przeczytacie między innymi o kulturze fizycznej i sporcie w dwudziestoleciu międzywojennym na Sądecczyźnie.

- Poznając dzieje sądeckiego sportu z westchnieniem można powiedzieć: kiedyś to było... Wachlarz dyscyplin sportów letnich i zimowych uprawianych niegdyś w najbliższej okolicy budzi ogromne wrażenie - pisze o międzywojennej Sądecczyźnie Piotr Kazana. - Patrząc na dzisiejszą infrastrukturę sportową i działalność wiodących klubów, trudno nam wpleść w krajobrazy Krynicy i Nowego Sącza np. konstrukcje wież skoczni narciarskich, plakatów promujących wydarzenia sportowe rangi światowej czy mecze piłkarskie żydowskich drużyn.

Obraz sportu dwudziestolecia międzywojennego jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Niestety, bezpowrotnie został utracony wraz z wybuchem II wojny światowej... Dlaczego?

Czytaj też: Jak w 5 krokach kupić kwartalnik "Sądeczanin Historia"? Sprawdź, to proste!

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na łamach kwartalnika "Sądeczanin Historia". Aby go kupić, wystarczy wpłacić 9,90 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. 

Od niedawna kwartalnik jest dostępny w zupełnie nowej odsłonie. Teraz to nie tylko zapach papierowej gazety prosto z drukarni i coś więcej niż wysyłka miesięcznika prosto do waszych domów. Nadchodzi nowy wymiar "Sądeczanina", a wraz z nim e-wydanie, które możecie nabyć klikając w ten link. Zapraszamy również do sklepów stacjonarnych.

[email protected], fot. KKDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)