Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
04/10/2016 - 04:45

Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki w CIT

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Roberta Gondka oraz relację z „Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki”.

Wernisaż i prelekcja odbędą się dziś (4 października) o godzinie 17, a wystawa będzie prezentowana do 21 października.

Robert Gondek na co dzień zajmuje się szeroko pojętą analityką, godzinami ślęcząc nad liczbami. Każdą wolną chwilę poświęca jednak podróżom po Czarnym Lądzie, biegom długodystansowym i fotografii. Od kilku lat realizuje swój życiowy projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

W drodze na najwyższe szczyty Afryki” to projekt, który ma na celu zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju. W projekcie, jak mówi Robert Gondek – pomysłodawca projektu, nie chodzi tylko o góry i odhaczanie kolejnych krajów na mapie. A jest ich ponad 60. Celem prowadzącego projekt jest również poznanie kultury i ludzi z różnych zakątków niezwykle różnorodnej Afryki.

Robert Gondek był nominowany do nagród w konkursach fotograficznych w kategoriach przyrodniczych, między innymi w VI edycji WKF National Geographic oraz podczas XVII i XVIII edycji gdyńskich Kolosów w konkursie FotoGlob.

(oprac. JB)Dziękujemy za przesłanie błędu