Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
19/08/2013 - 12:00

XXXI PPT: Pielgrzymkowe śluby w Zabawie

Janusz Stec i Agata Warzecha z grupy nr 19 oraz Krzysztof Michalik i Anna Skawińska z grupy nr 22 połączyli się węzłem małżeńskim podczas drugiego (18 sierpnia) dnia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Sakramentu udzielał bp Wiesław Lechowicz.
Na Mszy Świętej w Zabawie zgromadzili się pielgrzymi, pary wstępujące w związek małżeński oraz małżeństwa, które w przeszłości wzięły ślub na pielgrzymce. Wszystkich powitał ks. Zbigniew Szostak – dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej i kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.
- Dzisiejszy dzień przez śluby jest okazją do głębszej refleksji i modlitwy w intencji wszystkich, a zwłaszcza młodych, którzy musza w tych trudnych czasach tak wiele uczynić, aby obronić to co piękne i wielkie w powołaniu do miłości – mówił kapłan.
Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Wiesław Lechowicz, który przypominał w homilii, że fundamentem każdej miłości jest wiara, a rodzina jest pierwszą i najważniejszą szkołą wiary.
Wczoraj (18 sierpnia) węzłem małżeńskim połączyli się Janusz Stec i Agata Warzecha z grupy nr 19, której patronuje św. Kinga (w grupie wędrują [pielgrzymi z dekanatów Łącko i Krościenko) oraz Krzysztof Michalik i Anna Skawińska z grupy nr 22 św. Małgorzaty (stanowią ja pielgrzymi z Nowego Sącza, Cieniawy, Kamionki Wielkiej, Królowej Górnej, Łabowej, Maciejowej, Mogilna, Mystkowa, Paszyna i Piątkowej.
Codzienne Msze Swiętej transmitowane są na stronie www.ppt-tv.pl
Galeria zdjęć drugiego dnia pielgrzymki radia RDN

(KB)
Fot. RDN MałopolskaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)