Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/09/2022 - 10:05

"Z miłości do Polski. Armia Krajowa" w Miasteczku Galicyjskim [ZDJECIA]

W minioną sobotę w oddziale Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu - Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu - odbyła się impreza edukacyjna pod hasłem "Z miłości do Polski. Armia Krajowa".

Wydarzenie plenerowe, zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, odbyło się z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową. Była wystawa, pokazy w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK a także gry terenowe oraz kiermasz rękodzieła. Można było zobaczyć umundurowanie i wyposażenie oddziałów partyzanckich.
Wydarzenie plenerowe, zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, odbyło się z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową.

Była wystawa, pokazy w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych - 1 PSP AK a także gry terenowe oraz kiermasz rękodzieła. Można było zobaczyć umundurowanie i wyposażenie oddziałów partyzanckich. (Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu) Fot. Piotr Droździk

Obejrzyjcie zdjęcia, jeśli nie byliście w Miasteczku Galicyjskim
"Z miłości do Polski. Armia Krajowa" - plenerowa wystawa i rekonstrukcja w Miasteczku Galicyjskim. Fotografie Piotra Droździka.


Dziękujemy za przesłanie błędu