Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
09/09/2021 - 18:00

Zbliża się 30-lecie WSB-NLU. Uczelnia planuje dużą inwestycję

30-lecie działalności Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji uczelnia przygotowała imponujący program październikowego wydarzenia. O nowych perspektywach WSB-NLU rozmawiamy dziś z rektorem uczelni, dr Dariuszem Woźniakiem.

Jedną z głównych zalet WSB-NLU w Nowym Sączu jest to, że uczelnia przywiązuje wagę przede wszystkim do praktycznego wymiaru edukacji i nowych technologii. Właśnie z tego powodu podczas zajęć kadra dydaktyczna skupia się na metodach kształcenia, które umożliwiają studentom ćwiczenie ich umiejętności oraz poszerzanie doświadczenia. – W tym roku po raz kolejny padła rekordowa rekrutacja. Planujemy przyjąć około 3 tysiące nowych studentów i słuchaczy studiów podyplomowych. To ponad jedna trzecia więcej, niż w ubiegłym roku – mówi rektor uczelni, dr Dariusz Woźniak.

Które kierunki cieszą się największą popularnością? Czy od ostatniej rekrutacji pojawiły się nowe trendy? – Duże zainteresowanie wśród kandydatów wzbudza psychologia, psychologia kliniczna i neuropsychologia. Od jakiegoś czasu obserwujemy pewien trend krajowy w tym zakresie. Liczni studenci aplikują także na zarządzanie i MBA, dzięki którym podnoszą swoje kompetencje i umiejętności menadżerskie – dodaje rektor.

Okazuje się, że spore grono przyszłych studentów swoją przyszłość wiąże z informatyką. WSB-NLU kształci programistów i twórców gier komputerowych, jak również specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa. – Popularnością cieszy się także kierunek data science. Kształcimy przyszłych analityków danych, którzy później bez trudu znajdują pracę w dużych korporacjach. Ich zadaniem jest wyszukiwanie i kompletowanie danych oraz przygotowywanie na ich podstawie informacji użytecznych pod względem biznesowym. Mamy również ogromne sukcesy we wdrażaniu naszych autorskich produktów informatycznych, takich jak Cloud Academy™, które służą wsparciu zarządzania i organizacji pracy na uczelniach czy w firmach.

Zobacz także: Paraliż edukacyjny trwa. WSB ma na to sposób. Polska kieruje wzrok na Nowy Sącz

Czytaj też: Dlaczego ufamy hakerom? Rozmowa z ekspertem WSB, mgr inż. Wojciechem Bobakiem

Uczelnia od kilku tygodni zapowiada huczne obchody 30-lecia swojej działalności. Czego możemy się spodziewać? – 30-lecie będzie połączone z inauguracją i graduacją roku akademickiego. Swoją prelekcję wygłosi nasz gość, dr Irena Kamińska – Radomska, ceniona ekspertka z zakresu etykiety (także etykiety biznesu), protokołu dyplomatycznego i dress code’u. Spodziewamy się około 500 osób. Przygotowaliśmy historię 30-lecia uczelni oraz liczne wspomnienia i ciekawostki – mówi dr Dariusz Woźniak.

Spodziewamy się także zjazdu absolwentów i byłych pracowników uczelni. – Część wydarzenia będzie streamowana, przez co każdy będzie mógł ją obejrzeć – dodaje rektor.

Co do planów uczelni na najbliższe lata udało nam się dowiedzieć, że WSB-NLU zamierza powiększyć swoje zaplecze infrastrukturalne. – Planujemy dużą inwestycję budowlaną. Jej przeznaczenie z pewnością zaskoczy mieszkańców Sądecczyzny, jednak szczegóły związane z budową chcemy ujawnić dopiero w dniu obchodów 30-lecia – tajemniczo wyjaśnia rektor. Zdradził nam jedynie, że nie będzie to kolejny budynek dydaktyczny.

- Ponadto, zamierzamy intensywnie popracować nad programem ”work and study” na studiach dziennych, w ramach którego będziemy zatrudniać naszych studentów jako pracowników uczelni w działach związanych z ich zainteresowaniami i kierunkami, które preferują. Co ciekawe, 90 procent studentów WSB-NLU nie pochodzi z Sądecczyzny, a 30 procent to studenci zagraniczni. Wielu z nich zostaje po studiach w Polsce i znajduje świetną pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem.

–  Planujemy utworzenie silnej placówki naszej uczelni w Londynie oraz w Kijowie, mając nadzieję na dalszą współpracę z zagranicznymi uniwersytetami i nawiązanie interakcji z uczelniami w Indiach i Indonezji.

Jeśli 30 lat działalności doprowadziło uczelnię do takiego sukcesu, za kolejne 30 lat o Sądecczyźnie będzie głośno w całej Europie, a nawet poza jej granicami. ([email protected], fot. WSB-NLU)Dziękujemy za przesłanie błędu