Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
01/07/2014 - 10:00

Zespół Szkół w Koniuszowej – nagrody na zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół w Koniuszowej – Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum im gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej odbyło się z udziałem licznie zgromadzonych rodziców i Wójta Gminy Korzenna - pana Leszka Skowrona.
Rozpoczęli je uczniowie klasy III G, którzy skierowali słowa podziękowania i wdzięczności do dyrektora, nauczycieli, wychowawców i pracowników obsługi. Młodsi koleżanki i koledzy obdarowali ich symbolicznymi pamiątkami, a Wójt Gminy Korzenna przekazał uczniom upominkami w postaci pakietów obywatelskich.

Swoją wdzięczność wyrazili również na forum szkoły uczniowie klasy VI, którzy kończąc etap edukacyjny dziękowali za trud nauki i wychowania. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów, którzy wyróżnili się stuprocentową frekwencją, osiągnięciami sportowymi i wysokimi wynikami w nauce. Rozdano wiele książek i innych cennych przedmiotów ufundowanych przez Radę Rodziców. Szczególnie zadowoleni byli uczniowie z najwyższą średnią, dla których Rada Rodziców i dyrektor szkoły przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody.

Zostali wyróżnieni również rodzice tych uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Rodzicie ci otrzymali od dyrektora szkoły listy gratulacyjne. Nie zapomniano o sponsorach i dobroczyńcach szkoły – im wręczono podziękowania.

- W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole udało się zrealizować wiele różnych inicjatyw dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców, przyjaciół szkoły – mówi dyrektor szkoły Jarosław Gliński. – Zrealizowanie tak wielu różnorodnych działań było możliwe dzięki dobrej współpracy wszystkich zainteresowanych, za co dziękuję. Dziękuję również nauczycielom za trud włożony w pracę z uczniami, której efektami są wysokie wyniki w nauce, wysokie wyniki sprawdzianu OKE oraz egzaminu gimnazjalnego OKE.

Niestety uroczystość zakończenia roku szkolnego była też czasem pożegnania księdza Łukasza Pawłowskiego, który kończy pracę w parafii Mogilno. Wśród życzeń i podziękowań nie zabrakło wzruszeń i żalu za tym co minęło. Ksiądz Łukasz składając wszystkim serdeczne życzenia zapewniał, że był to dla niego dobry i owocny czas.

Autor artykułu: Aneta Porębska – uczennica klasy I Gimnazjum im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej, redaktorka szkolnej gazetki „Echo Szkoły” wydawanej pod opieką polonistki Beaty Kawik.
 


Dziękujemy za przesłanie błędu