Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
26/11/2020 - 14:10

Zmarł ks. Stanisław Duszkiewicz. Przez wiele lat pracował w Korzennej i Grybowie

Do naszej redakcji dotarła dzisiaj smutna wiadomość. W wieku 78 lat zmarł śp. ks. Stanisław Duszkiewicz, który przez wiele lat pracował na Sądecczyźnie. Był proboszczem w Korzennej, Gruszowie Wielkim i w Trzcianie.

Ks. Stanisław Duszkiewicz urodził się 29 marca 1942 roku w Chrząstowie koło Mielca. Pochodził z parafii Chorzelów. W 1959 roku w Mielcu zdał egzamin maturalny, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, 2 czerwca 1968 roku w tarnowskiej katedrze przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Jako wikariusz pracował w Cmolasie, Korzennej (od 16 sierpnia 1971 roku), Tylmanowej, Grybowie (od 17 czerwca 1977 roku) i Łęgu Tarnowskim.

Zobacz też Zmarł ks. Władysław Jemioło. Był proboszczem w Śnietnicy i w Trzcianie

8 września 1984 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Korzennej, gdzie posługiwał przez siedem lat. 18 czerwca 1991 roku otrzymał nominację na proboszcza parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gruszowie Wielkim. W tej parafii pracował przez osiem lat, aż do 8 sierpnia 1999 roku, kiedy to objął urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzcianie koło Mielca. Od 2012 roku posługiwał jako rezydent w swojej rodzinnej parafii w Chorzelowie.

Za gorliwie pełnioną posługę kapłańską w 1991 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w 1994 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w sobotę 28 listopada. O godzinie 11 zostanie odprawiona msza za jego duszę. Po Eucharystii ciało zmarłego księdza Stanisława zostanie pochowane na miejscowym cmentarzu. (r.gajewski@sadeczanin.info fot. Ilustracyjna, Źr. Portal Diecezji Tarnowskiej)Dziękujemy za przesłanie błędu