Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
24/11/2020 - 16:50

Zmarł ks. Władysław Jemioło. Był proboszczem w Śnietnicy i w Trzcianie

W wieku 89 lat zmarł śp. ks. Władysław Jemioło – emerytowany proboszcz parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy i parafii św. Małgorzaty w Trzcianie koło Bochni. Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w czwartek (26 listopada) w kościele parafialnym w Domatkowie.

Ks. Władysław Jemioło urodził się 5 listopada 1931 roku w Brzezówce. Pochodził z parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Obecnie ta parafia znajduje się na terenie diecezji rzeszowskiej.

Zobacz też Zmarł pochodzący z Kamionki Wielkiej ks. prałat Józef Poremba. Miał 82 lata

W 1952 roku zdał egzamin maturalny i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, 23 czerwca 1957 roku w tarnowskiej katedrze został wyświęcony na kapłana.

Jako wikariusz pracował w Padwi Narodowej, Przeczycy i w Trzcianie koło Bochni. 1 kwietnia 1966 roku został mianowany wikariuszem ekonomem, a następnie proboszczem parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy, gdzie duszpasterzował przez dwadzieścia pięć lat.

19 kwietnia 1991 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Trzcianie koło Bochni, gdzie posługiwał do 2002 roku, a następnie pozostał w tej parafii jako rezydent.

Za gorliwie pełnioną posługę kapłańską w 1967 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w 1979 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w czwartek 26 listopada w kościele parafialnym w Domatkowie. O godzinie 14 zostanie odprawiona msza, po której ciało śp. ks. Władysława zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Oddział w Trzcianie, Parafia Trzciana)Dziękujemy za przesłanie błędu