Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
05/03/2019 - 19:20

Żołnierz PPAN kpt Stefan Kulig spotkał się z uczniami SP nr 21

W Szkole Podstawowej Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych.

28 lutego w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II odbyły się obchody Narodowego Dnia  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W sali teatralnej miało miejsce spotkanie uczniów klas siódmych i ósmych z kapitanem Stefanem Kuligiem - więźniem obozu koncentracyjnego Auschwitz i żołnierzem PPAN.

Zebrani z uwagą i ogromną powaga wysłuchali historii – świadectwa walki z okupantem niemieckim i komunistycznym reżimem powojennym, jakim był poddawany kapitan Stefan Kulig. Spotkanie wzbogacił program poetycko-historyczno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy siódmej B. Uczniowie mieli zaszczyt odebrać nagrody książkowe za udział w konkursie historycznym z rąk zaproszonego kombatanta.

Zobacz też: Nowy Sącz: Żołnierze, strzelanina. Co działo się przy dworcu PKP?

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” we wszystkich salach szkolnych uczniowie wykonali piękne gazetki ścienne upamiętniające bohaterów narodowych. Okolicznościowa dekoracja została tez zamieszczona w holu szkoły. Zwieńczeniem długofalowych obchodów będą projekcje filmów patriotycznych o żołnierzach wyklętych, które zaplanowano na 11 marca - uczniowie szkoły będą uczestniczyć w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.

Źródło: SP nr 21 oprac. ES Fot.: SP nr 21

Uczniowie SP nr 21 uczcili Żołnierzy Wyklętych
Fot.: SP nr 21


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)