Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny:Tadeusza, Angeli, Przemysława, Zenobii
20/05/2020 - 11:20

Zuzanna Ziomecka: w niepewnym świecie po COVID-19 oswoimy nieprzewidywalność

Zdaniem Zuzanny Ziomeckiej czas po izolacji okaże się najtrudniejszy. To, co kiedyś można było zaplanować, przewidzieć i zaprojektować, nie będzie już działało tak, jak wcześniej. Jak radzić sobie z nieprzewidywalnością?

Rozkwit w świecie, którego jeszcze nie znamy, wymaga kompetencji, które zwykliśmy nazywać miękkimi. Dziś, w warunkach skrajnie niepewnych, można by je przechrzcić na umiejętności przetrwania – twierdzi Zuzanna Ziomecka, redaktorka, trenerka i wiceprezes Polskiego Instytutu Mindfulness, a także dyrektorka licznych programów i absolwentka Leadership Academy for Poland - apolitycznej i bezstronnej inicjatywy edukacyjnej na rzecz rozwoju dobrego przywództwa w Polsce i na świecie.

- Radzenie sobie z nieprzewidywalnością stanie się najważniejszym zasobem każdego, na kim spoczywa odpowiedzialność za innych. W niepewnym świecie po COVID-19 najbardziej potrzebne będzie myślenie krytyczne, zdolność skupienia uwagi i klarowność umysłu, by podejmować trudne decyzje i łagodzić napięcie.

Niezbędne będą umiejętności nawiązywania kontaktu z drugim człowiekiem i osiągania porozumienia mimo różnic — zwłaszcza, gdy po głębokich zmianach wiele relacji trzeba będzie budować od nowa. To te dawniej miękkie, dzisiaj niezbędne kompetencje, pomogą dostrzec nowe możliwości, zapewnią świeże pomysły i pozwolą przystąpić z nadzieją i energią do pracy.

Czytaj też: Nareszcie! E-wydanie miesięcznika "Sądeczanin" już dostępne

Gdzie nabyć te umiejętności? Inspirujące przemyślenia Zuzanny Ziomeckiej na temat nowej rzeczywistości znajdziecie w majowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin". Aby kupić go w promocyjnej cenie, wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. #zostańwdomu!

Chcesz kupić miesięcznik stacjonarnie? Na terenie Nowego Sącza gazeta jest dostępna w księgarni Alfabet, księgarni – antykwariacie Bestseller, w sklepie Intermarche przy ul. Nawojowskiej w Centrum Handlowym Europa II, w sklepie MAKS, w kiosku Rynek 26 oraz na Wólkach w sklepie Danek i MUSICBAN.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)