Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
08/12/2020 - 16:20

Związek Podhalan przywiózł do Kadczy św. Mikołaja. I to konno

Choć czasy paskudne a epidemia odbiera nam możliwości celebrowania kolejnych świąt, to maluchy i tak tradycyjnie czekały na pojawienie się świętego Mikołaja. Te z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy miały wielkie szczęście – ulubionego świętego dowieźli im na spotkanie – i to konno – przedstawiciele Związku Podhalan Oddział w Jazowsku.

- Tak długo oczekiwany gość przybył wraz ze swoimi pomocnikami w bryczce i w asyście pięknych koni. Na powitanie tak ważnej osoby dzieci wyrecytowały wiersz i zaśpiewały piosenkę o Mikołaju. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe  i rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko świętego Mikołaja – niekiedy troszkę zawstydzone – śmieje się dyrektor placówki Stanisław Szwarkowski.

Zobacz też: "Szubryt od Kuchni" z Mikołajem Reyem (2)

- Oprócz osobiście wręczanych prezentów święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców. W tych czasach organizacja takiego spotkania była czymś naprawdę wyjątkowym – zaznacza dalej dziękując gorąco organizatorom akcji a przede wszystkim prezesowi ZW w Jazowsku Janowi Bieli. ([email protected] Fot.: archiwum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy)

Związek Podhalan przywiózł do Kadczy św. Mikołaja. I to konno
Choć czasy paskudne a epidemia odbiera nam możliwość celebrowania kolejnych świąt, to maluchy i tak tradycyjnie czekały na pojawienie się świętego Mikołaja. Te z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy miały wielkie szczęście – ulubionego świętego dowieźli im na spotkanie – i to konno – przedstawiciele Związku Podhalan Oddział w Jazowsku.


Dziękujemy za przesłanie błędu