Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
21/05/2024 - 18:35

Żydowska ulica - koncert Izabeli Szafrańskiej

Izabela Szafrańska to piosenkarka, pochodzącą z Lipnicy Wielkiej, położonej w gminie Korzenna. Udało jej się dotrzeć do półfinału programu The Voice of Poland oraz do finału Must Be The Music. Już niedługo zagra koncert, promujący jej płytę z żydowskimi piosenkami.

Izabela Szafrańska śpiewa piosenki autorskie, a także pieśni żydowskie i sefardyjskie. W marcu, w 2022 roku wydała płytę z utworami żydowskimi, sefardyjskimi, w różnych językach. Jak mówiła: „Jestem bardzo z niej dumna, to jest taka moja wymarzona i ukochana płyta”.

Album wokalistki  pod tytułem „Żydowska ulica” został nagrany w muzycznym studio  należącym do wokalisty znanego zespołu Enej.  Lider grupy Piotr Sołoducha  gościnnie na płycie zagrał na akordeonie.  

„Żydowska ulica/Jewish street” to nośne brzmienia, niebanalne teksty i ciekawa historia. Zawarte na krążku utwory tworzą pewną całość – oddziałują na siebie i wzajemnie się uzupełniają. Pieśni śpiewane są w czterech językach: polskim, hiszpańskim, ladino i hebrajskim.

Już w najbliższą niedzielę 26 maja odbędzie się koncert wokalistki, promujący jej płytę z żydowskimi piosenkami. 

Będzie miał on miejsce w Żabnie (powiat tarnowski), w sali widowiskowej GCK. Koncert zatytułowany: „Żydowska ulica/Jewish street” rozpocznie się w niedzielę o godz. 18:00.

Koncert towarzyszy wystawie „Muzeum na kółkach” Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Szczegóły: https://zabno.pl/koncert-izabeli-szafranskiej/

([email protected]), fot. archiwum SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu