Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Izabela Szafrańska to piosenkarka, pochodzącą z Lipnicy Wielkiej, położonej w gminie Korzenna. Udało jej się dotrzeć do półfinału programu The Voice of Poland oraz do finału Must Be The Music. Już niedługo zagra koncert, promujący jej płytę z żydowskimi piosenkami.
21/05/2024
27-29 maja w Nowym Sączu odbędą się Sądeckie Dni Godności, których ideą jest integracja osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem, aktywizacja oraz odkrywanie i promowanie ich twórczości i kreatywności. "Sądeczanin" objął patronat nad tym wydarzeniem.
20/05/2024
Nieznane karty naszej historii. Zapomniany sądecki powstaniec z duszą artysty
Niewiele osób pamięta jednego z najbardziej zacnych obywateli Nowego Sącza w końcu dziewiętnastego wieku. Kazimierz Miczyński był bez wątpienia postacią nietuzinkową. Powstaniec, ziemianin, urzędnik, a w duszy artysta. W 2022 roku został upamiętniony tablicą w Szkole Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu. Szkoda, że wpisuje się panteon zapomnianych bohaterów z historii naszego miasta. Właśnie mija sto dwudziesta rocznica jego śmierci. Kim był i dlaczego warto przypomnieć tę postać?
19/05/2024
table-kultura