Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/11/2015 - 08:50

Andrzejkowy koncert operowy w Regietowie

Już po raz kolejny karczma regionalna w Regietowie zorganizowała wieczór andrzejkowy dla melomanów muzyki poważnej. Niepowtarzalną atmosferę dobrego stylu i wspaniałej zabawy stworzyła kompozycja występów operowych i operetkowych w wykonaniu artystów z Opery Śląskiej w Bytomiu.

Cieszę się, że również tym razem do stadniny koni huculskich, która swoim niepowtarzalnym klimatem potrafi przyciągać, przyjechało tak wiele osób. Andrzejkowe wieczory artystyczne są naszym stałym punktem kalendarza imprez. Staramy się, aby co roku repertuar był inny i urozmaicony. Trzeba jasno powiedzieć, że bez pomocy sponsorów oraz wsparcia Marszałka Województwa Małopolskiego, zorganizowanie  takiego eventu byłoby nie możliwe – mówi Stanisław Ciuba, dyrektor stadniny

W tym roku, niewątpliwie gwiazdą wieczoru, była Joanna Kściuszyk-Jędrusik, utalentowana solistka śląskiej sceny operowej, która w sposób ekspresyjny nie tylko śpiewała, ale także śmieszyła i bawiła rozentuzjazmowaną publiczność. Diwa operowa zachwyciła publiczność nie tylko swoim wdziękiem i osobistym urokiem, ale przede wszystkim wspaniałym głosem sopranowym, co za co otrzymała gromkie brawa połączone z owacją na stojąco.

Wspaniały talent wokalny zaprezentował Juliusz Ursyn Niemcewicz, który swoim tenorowym głosem zaśpiewał wiele znanych arii operowych i operetkowych, takich jak chociażby „O sole mio”, czy „Wielka sława to żart”.

Dotychczas na terenie stadniny w Regietowie, odbyło się „pod gołym niebem” pięć występów plenerowych o charakterze operowym. Miłośnicy tego gatunku sztuki, mogli podziwiać wspaniałe kreacje wielu znanych artystów scen operowych, m.in. Roberta Dymowskiego, Ryszarda Morke, Magdalenę Idzik, Ryszarda Wróblewskiego, Małgorzatę Długosz i wielu innych. W 2012 roku stadnina w Regietowie gościła artystów z Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej ze Lwowa, którzy wystawili operę pt. „Miłosny napój”.

Marek Białka

Andrzejkowy koncert operowy w Regietowie


Dziękujemy za przesłanie błędu