Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
18/12/2015 - 08:50

Chełmiec: Uczniowie chwalili się wiedzą o innych krajach

Hubert Mordarski i Kamil Łukaszczyk to uczniowie, którzy wiedzą najwięcej o Austrii i Niemczech. Taki są wyniki konkursu zorganizowanego w ramach Dnia Kultury i Przyjaźni Polsko -Niemiecko -Austriackiej w Marcinkowicach.

Impreza zorganizowana w Zespole Szkół imieniem Władysława Orkana pokazała, że uczniowie wykazują się nie tylko zrozumieniem innych kultur, ale także dużą wiedzą na temat Niemiec i Austrii. Na początku odbyła się uroczystość podsumowania konkursu kulturoznawczego na temat Niemiec i Austrii . Dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach, Alicja Wąsowicz wraz z germanistą Grzegorzem Damasiewiczem, koordynatorem i pomysłodawcą całej inicjatywy, wręczyła laureatom nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.  Wśród osób nagrodzonych w konkursie znaleźli się:

Gimnazjum:

I miejsce: Hubert Mordarski, II miejsce: Katarzyna Wilczak

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Piszczek, Michał Hasior i Wiktor Pietrzak

Liceum:

I miejsce: Kamil Łukaszczyk, II miejsce: Kinga Mordarska, III miejsce: Fatima Elassa

Wyróżnienia otrzymali: Kinga Radomińska, Adrian Jurczyński, Monika Jasińska, Albert Wąsowicz, Marcin Baran, Michał Rusek i Patryk Hasior.

- Następnie na wszystkich uczniów czekała kulturoznawcza niespodzianka. Zaskakujący był fakt, iż młodzież aktywnie brała udział w zabawie kulturoznawczej. Na wszystkich czekały drobne niespodzianki – relacjonuje Grzegorz Damasiewicz.

Podziękowania należą się również sponsorom za wsparcie nagrodami rzeczowymi, a należą do nich : Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Magistrat der Stadt Wien, Tourismus Salzburg GmbH, Aachen tourist service e.v., Amt für Presse- und Öffentlichkeitsarbeit Abteilung Öffentlichkeitsarbeit Dresden, Stadtverwaltung Ulm, Stadt Zug.

Źródło: ZS w Marcinkowicach, opr. ES

Dzień Kultury i Przyjaźni Polsko - Niemiecko - Austriackiej w Marcinkowicach


Dziękujemy za przesłanie błędu