Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
08/02/2016 - 06:50

Co tam się nie działo. Zajęcia w bibliotece

Gdzie najlepiej twórczo spędzić czas? W Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej, twierdzą uczestnicy feryjnych zajęć dla dzieci w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Na ciekawe zajęcia można przyjść też w czasie roku szkolnego.

Drugi tydzień ferii był pełen pasjonujących odkryć, eksperymentów, doświadczeń, muzycznych eksploracji i matematycznych poszukiwań. Oddział dla Dzieci przygotował całą gamę warsztatów z książką w tle, które uczyły i pokazywały różne oblicza nauki. Nauki, która może być ciekawa, wciągająca i której tajniki mali uczestnicy odkrywali z wypiekami na twarzy, choć przecież były ferie. Dlaczego? Bo zajęcia przeprowadzone w bibliotece ukazały inny wymiar nauki – zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i integrację z rówieśnikami. W bogatym programie, każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie.

Przygoda w bibliotece rozpoczęła się od warsztatów „Dlaczego mleko jest białe?”, pełnych pouczających doświadczeń i wskazówek jak zrobić proste urządzenia z przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Zmieniająca barwy niczym kameleon woda, szaszłyki z balonów, fontanny z butelek czy poduszkowce z pojemników po jogurtach to tylko nieliczne przykłady ciekawostek, które wprowadziły dzieci w zadziwiający świat fizyki i chemii. Następny dzień upłynął pod znakiem zadań matematycznych. Podczas spotkania „Matematyka ze sznurka i guzika” mali uczestnicy liczyli, mierzyli i układali – wszystko to z uśmiechem na twarzy i chęcią pokonywania kolejnych wyzwań. Środowe popołudnie stało się gratką dla małych detektywów. Podzieleni na grupy, jeszcze długo po planowanym zakończeniu zajęć przeszukiwali biblioteczne zakamarki, które pełniły funkcję kolejnych komnat, gdzie kryły się najdziwniejsze zwierzęta świata. „Zwierzaki  - cudaki” pokazały, że książki to źródło świetnej zabawy i skarbnica wiedzy a wiele rebusów i zadań do rozwiązania, pozwalających na przejście do kolejnego etapu, uczyły współpracy i działania w grupie. Po wysiłku fizycznym i intelektualnym czekały czwartkowe zajęcia muzyczne „Nutki na radości i smutki” – słuchanie, granie, śpiewanie – zasłużony relaks po pełnych adrenaliny detektywistycznych poszukiwaniach. „W 200 zabaw dookoła świata” zakończyło zimową przygodę w bibliotece, uświadamiając, że nie ważne gdzie, ważne jak spędzamy swój wolny czas. Nie trzeba wyjeżdżać, by poznawać dalekie zakątki i egzotyczne zwierzęta, a nauka i zdobywanie wiedzy mogą przerodzić się w fascynującą przygodę, która na długo zapadnie w naszej pamięci.

Ferie już kilka dni za nami, ale kolorowe, fascynujące i wciągające książki oraz bibliotekarze, którzy doradzą w wyborze odpowiedniej lektury czekają na czytelników – tych małych i większych - cały rok. Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej zaprasza –  nowości książkowe, zajęcia pozalekcyjne /oferta bezpłatna/ - wstąpcie i zobaczcie, warto.

(JB)
Fot. archiwum Oddziału dla Dzieci SBP

Gdzie najlepiej twórczo spędzić czas


Dziękujemy za przesłanie błędu