Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
12/01/2016 - 10:30

Domowe Przedszkole Inegracyjne. Maluchy na nartach

Od września 2015 roku działalność rozpoczęło Niepubliczne Integracyjne Domowe Przedszkole w Nowym Sączu. Przedszkole posiada długoletnia tradycję. Po zmianie organizacji na placówkę integracyjną, znalazły swoje miejsce dzieci z autyzmem oraz z innymi zaburzeniami w rozwoju.

W ramach oferty przedszkola dzieci mają możliwość uzyskania pomocy terapeutycznej oraz innych ciekawych form aktywności jak: nauka jazdy na nartach, fitness dla dzieci i ich rodziców.

W minioną niedzielę, korzystając ze swoich możliwości, przedszkole zorganizowało integracyjny wyjazd do Kamiannej dla dzieci z autyzmem wraz z rodzicami oraz dziećmi pełnosprawnymi i ich opiekunami.

W Kamiannej dzieci miały możliwość skorzystania z nauki jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanej kadry  instruktorskiej. Opiekę nad dziećmi sprawowała kadra pedagogiczna oraz terapeutyczna.
Celem wyjazdu było zintegrowanie środowiska przedszkolnego , rodziców oraz dzieci połączonej z miłą i sympatyczną zabawą. Wyjazd dał tez możliwość stworzenia warunków sprzyjających jak najlepszemu rozwojowi dzieci a szczególnie dzieci z autyzmem.

Po aktywnym spędzeniu czasu dzieci i rodzice skorzystali z ciepłego poczęstunku.

W godzinach popołudniowych wszyscy wrócili mile zmęczeni i zadowoleni z tak spędzonego czasu wolnego.
(s)

Przedszkole inegracyjne. Maluchy na nartach w Kamiannej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)