Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
25/03/2016 - 17:35

Nowy Sącz: Wycieczka uczniów do Warszawy

Łącznie 45 osób z Zespołu Szkół Ekonomicznych uczestniczyło w wyjeździe naukowym do Warszawy.

Dzięki współpracy z Wojskową Akademią Techniczną po raz 11 uczniowie szkoły mogl poznać najnowocześniejszą technologię na jednej z lepszych uczelni w kraju.

Doktoranci opowiedzieli o tajnikach szyfrowania, bezpieczeństwo w sieci. Perełką były zajęcia w nowoczesnej pracowni symulacyjnej, gdzie na żywo  uczniowie zetknęli się z symulatorem pojazdów oraz kabiny dowódcy.

Wycieczka obfitowała w ciekawy program zwiedzania - stare miasto, Sejm, Pałac Kultury i Nauki oraz Centrum nauki Kopernik oraz nocleg w hotelu akademickim WAT.

Relacja uczestniczek wycieczki, Marysi Hanzel i Julity Kamińskiej.

Naszym pierwszym, a zarazem najważniejszym punktem zwiedzania był Sejm Rzeczpospolitej Polski. Największe wrażenie wywarła na nas Sala Obrad. Jej ogrom i dostojność wprawiają w poczucie niezwykłej powagi. Uświadamia, że jest to wyjątkowe miejsce, służące celom wyższym, bo przecież to tutaj są podejmowane decyzje naszego państwa. To właśnie to miejsce jest znane każdemu obywatelowi.

Kolejnym, zwiedzanym obiektem był Pałac Kultury. Z jego szczytu obserwowaliśmy panoramę Warszawy. Widoczne były takie obiekty jak: Stadion Narodowy, hotel Marriot, Żagiel Libeskinda.

Następnie dostaliśmy się metrem na Stadion Narodowy. To również ważne miejsce nie tylko dla fanów piłki nożnej.

Spacerowaliśmy również po ulicach Warszawy, żeby poczuć klimat miasta. Nasza stolica niewątpliwie ma swój urok. Szczególnie pod osłoną nocy, gdy niezwykłe budynki za dnia, nocą stają się jeszcze piękniejsze. Zauroczeni i wypełnieni magią miasta nie czuliśmy zmęczenia całego dnia i podróży. Poziom naszej energii wręcz wzrastał, bo to nie koniec naszej podróży!

Następnego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach na Wojskowej Akademii Technicznej dotyczących takich zagadnień jak: „Szyfrowanie”, „Botnety”, „Bezpieczeństwo w sieci”. Ostatnie zajęcia były formą niespodzianki. Były to symulatory pojazdów wojskowych, które zainteresowały szczególnie chłopców. Poznaliśmy wiele rodzajów i metod szyfrowania. Dzięki tym wykładom dowiedzieliśmy się jaki istotny wpływ na losy Polski miała znajomość i umiejętność szyfrowania przez Polaków podczas wojny.

Warszawa jest zdecydowanie unikatowym miastem, które zachwyca zabytkami i ciekawym budownictwem. Stolica pozostanie na długo w naszej pamięci, zarówno z powodu swojego uroku jak i świetnej atmosfery jaka panowała podczas całego pobytu.

Szkolna wycieczka do Warszawy  została zorganizowana przez SKKT. Wycieczkę zorganizowali: Marek Jasiński, Janusz Lichowski i Tomasz Strachanowski

Kamińska Julita, Maria Hanzel 2Bw

Oprac; (r)

Źródło, fot: zse.nowysacz.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)