Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
25/02/2016 - 16:05

Przyjaciele Kubusia Puchatka zapisali się do biblioteki

Przygody Kubusia Puchatka, jednego z najbardziej ulubionych bajkowych bohaterów, posłużyły do zorganizowania cyklu spotkań z przedszkolakami pod tytułem „ Spotkania z przyjaciółmi Kubusia Puchatka”. Każde ze spotkań obfitowało w wesołe, ciekawe i inspirujące uczestników zabawy.

Przez cały tydzień dzieci odwiedzały filię Gorzków – Wojska Polskiego, Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu, organizatora tych spotkań. Na czas wizyt małych czytelników, biblioteka zamieniała się w Stumilowy Las, w którym Kubuś Puchatek, Tygrysek, Królik i wielu ich przyjaciół przeżywało niezapomniane przygody.

Maluchy podczas zajęć z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane historie. Poznały „puchatkowy „ sposób na życie, gdzie życzliwość, dobroć, chęć pomagania innym oraz wyrozumiałość wobec słabości i wad sprawia, że życie jest piękne i radosne, a każdy dzień w Stumilowym Lesie jest wielką przygodą. Kubusiowi przyjaciele Tygrysek i Królik zachęcały dzieci do wspólnej zabawy. Milusińscy z dużym zapałem naśladowali Tygryska w brykaniu, wykonując najdłuższe możliwe susy i podskoki, a Królik opowiadał o uprawianiu warzywnika i warzywach.

Po każdym spotkaniu jego uczestnicy zostali obdarowani małymi „co nieco" prezentami.

(oprac. JB)
Fot. archiwum SBP

Przyjaciele Kubusia Puchatka zapisali się do biblioteki


Dziękujemy za przesłanie błędu