Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
15/02/2016 - 13:05

TRANS-OPERA z „Kawalerem srebrnej róży”

Przed nami ostatnia retransmisja w jesienno-zimowej edycji TRANS-OPERY. W czwartek 18 lutego o godz. 19 w MCK SOKÓŁ zobaczymy operę komiczną z muzyką Richarda Straussa „Kawaler srebrnej róży”.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, po udanych próbach prezentacji spektakli i koncertów operowych oraz baletowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas Europejskich Dni Operowych w maju 2012 roku, postanowiło stworzyć nowy projekt, opierający się na koncepcji prezentacji spektakli operowych i baletowych na ekranie sali im. Lucjana Lipińskiego w sądeckim SOKOLE. Projekt został nazwany TRANS-OPERA i obejmuje spektakle transmitowane na żywo oraz retransmitowane z renomowanych teatrów i festiwali operowych w całej Europie.

Richard Strauss „Kawaler srebrnej róży”
Retransmisja: 4 godz.
Libretto: Hugo von Hofmannsthal
Dyrygent: Franz Welser-Möst
Reżyseria: Harry Kupfer

Występują:
Marszałkowa von Werdenberg: Krassimira Stojanowa
Oktawian: Sophie Koch
Baron Ochs: Günther Groissböck
Zofia: Mojca Erdmann
Marianna: Silvana Dussmann
Annina: Wiebke Lehmkuhl
Szlachcic von Faninal: Adrian Eröd
Valzacchi: Kresimir Spicer

Tytułowy kawaler Oktawian, jako posłaniec miłości wręcza młodej Zofii "srebrną różę", co rozpędza machinę intrygi miłosnej, obfitującej w iście groteskowe perypetie z ukrywaniem się, przebierankami i sekretnymi schadzkami włącznie. Wiekowa już Marszałkowa zdradza męża z przystojnym młodzianem, baron Ochs pożąda majątku, a jego wybranka wcale nie chce podstarzałego amanta. Są intryganci Valzacchi i Annina wietrzący dobry zarobek na sprzedaży cudzych sekretów i wreszcie zakochani w sobie, mimo przeciwności losu, młodzi bohaterowie - on, kochanek Marszałkowej i ona, niedoszła żona Ochsa.

Pokaz poprzedzi wprowadzenie do spektaklu. Przedstawienia są prezentowane w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami. Bilety w cenie 35 zł i 40 zł do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ oraz on-line. Trwa promocja: przy zakupie dwóch biletów, trzeci gratis.

(oprac. JB)
Źródło: MCK SOKÓŁDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)