Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Na jakich oponach jeżdżą Czesi i dlaczego co piąty wybiera Barum
Pionierami produkcji opon, zachowującymi prymat do dziś, byli Dunlop oraz bracia Michelin. Czechosłowacja również miała swojego producenta opon. Mowa tu o firmie Barum, która jest obecnie największym producentem opon w Czechach, należącym niemieckiego koncernu Continental AG.
04/12/2022
KOWNO
Kowno to drugie największe po Wilnie miasto na Litwie oraz ważny ośrodek przemysłowy i kulturalny. Legenda głosi, że Kowno w czasach starożytnych założyli Rzymianie. Zgodnie z nią na tereny obecnej Litwy w obawie przed Neronem uciekł rzymski patrycjusz – Palemon wraz z trzema synami Barcusem, Kaunasem i Sperusem.
08/11/2022
W miniony weekend w Szwecji zakończyły się historycznie równe wybory parlamentarne i samorządowe. W wyborach, w których głos można było oddawać już od 24 sierpnia, wzięło udział 84% uprawionych do głosowania. Minimalną przewagę (49,5% do 48,8% głosów) uzyskał blok prawicowy nad dotychczasową rządową centro-lewicową koalicją (po przeliczeniu głosów z 99,9% lokali).
03/10/2022
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________
table-pod-paragrafem