Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
30/01/2024 - 19:55

“Stu-dzienne wyzwanie”. Poznaj kulisy tworzenia wyjątkowego tomiku fraszek

Wszystko zaczęło na początku pandemii koronawirusa. Potem przyszedł czas na wyzwanie trwające przez sto dni. Dr Jakub Bulzak i Kamil Cyganik odsłonili kulisy powstania swojego tomiku fraszek. Spotkanie autorskie odbywało się podczas 6 Sądeckich Targów Książki.

Na 6 Sądeckich Targach Książki, które odbywały się w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju działo się bardzo dużo. Oprócz zapoznania się z ofertą wystawców, mieliśmy również możliwość wysłuchania bardzo ciekawych spotkań autorskich. Jedno z nich dotyczyło fraszek. Interesującą rozmowę przeprowadzili autorzy “stu-dziennego wyzwania”, a więc dr Jakub Bulzak i Kamil Cyganik.

Zaczęli od odczytania swoich wierszowanych biogramów. Potem poznaliśmy ideę powstania ich wspólnego tomiku. Jak się okazało, narodziaa się w 2020 roku, a więc w początkowym okresie pandemii koronawirusa. 

Szczegóły dotyczące publikacji zostały ustalone dokładnie 3 kwietnia. - Od razu pojawiły się zręby tego wyzwania, a więc pisanie fraszek przez 100 dni. O tematy prosiliśmy swoich znajomych w cyklu tygodniowym - wyjaśniał dr Jakub Bulzak.

- Technicznie wyglądało to w ten sposób, że prosiłem swojego znajomego o temat i wpisywaliśmy je do specjalnego dokumentu w Google o godzinie 22. Czas na napisanie fraszki był do godziny 22 następnego dnia - mówił Kamil Cyganik. - Były więc fraszki, które wpadały już o 22:20, ale nie brakowało też takich, które pojawiały się dopiero o 21:20 następnego dnia - dodawał Jakub Bulzak.

Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: GN)

Dziękujemy za przesłanie błędu