Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
28/01/2024 - 12:00

6. Sądeckie Targi Książki. Jadwiga Marzec i krynickie dzieci szukali odpowiedzi na pytanie: Gdzie mieszkają wiewiórki?

Jadwiga Marzec jest znaną sądecką autorką książek dla dzieci, książek, w których bohaterowie świata dla milusińskich ożywają. Jadwiga Marzec to także wspaniała poetka, pisząca z potrzeby serca, dzieląca się miłością do Sądecczyzny, regionu wyjątkowego.

Najmłodszych czytelników wciągnęły między innymi opowieści m.in. o przygodach rezolutnej Frani, jak również książka pani Jadwigi – „Myszka Matylda w Nowym Sączu”. Te i inne jej książki stały się bardzo szybko czytelniczym hitem wśród najmłodszych.

Podczas 6. Sądeckich Targów Książki Jadwiga Marzec zaprosiła najmłodszych na wspaniałe warsztaty, które odbyły się w strefie spotkań „Sądeczanina” na dolnym poziomie Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Warsztaty były połączone ze spotkaniem autorskim z pisarką.

I w Krynicy – Zdroju milusińscy wraz z pisarką szukali odpowiedzi - Gdzie mieszkają wiewiórki, Czym się żywią i czy zapadają w sen zimowy? Dlaczego wiewiórki?

„Przygody wiewiórki Rudki” to najnowsza książka Jadwigi Marzec.

Pisarka podczas warsztatów z dziećmi rozmawiała o wiewiórczych zwyczajach, ale zanim to się stało przeczytała fragmenty swojego ostatniego książkowego hitu, a dzieciaki słuchały z otwartymi buziami.

Książkę „Przygody Wiewiórki Rudki” wydała Miejska Biblioteka Powiatowa w Limanowej. Tytułowa bohaterka zdradza swoich przyjaciół, ale gdy popada w tarapaty okazuje się, że może liczyć tylko na nich.

I chociaż temat przyjaźni nie jest łatwy to przedszkolaki świetnie potrafią wymienić cechy dobrego przyjaciela. Na zakończenie spotkania Jadwiga Marzec zaproponowała zabawę integracyjną „Wiewiórki z dziupli hop”.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr1 z Krynicy Zdroju.

[email protected], fot. Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr1 z Krynicy Zdroju.

Dziękujemy za przesłanie błędu