Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
27/01/2024 - 12:30

Czytelnicy „Sądeczanina” wybrali. Paweł Leśniak i dr Łukasz Połomski z Nagrodą im. ks. prof. B. Kumora!

Piątkowy wieczór uroczystej Gali wręczenia Nagród im. ks. prof. Bolesława Kumora był wyjątkowy nie tylko dla dwóch głównych laureatów – Leszka Migrały i Rafała Skąpskiego, którzy zostali uhonorowali tą prestiżową nagrodą. Był to też szczególny wieczór dla kolejnych dwóch laureatów Nagrody, którzy otrzymali tytuł „Sądecki Autor” oraz „Książka o Sądecczyźnie”, a ich wybrali czytelnicy „Sądeczanina”, którzy głosowali na kandydatury zgłoszone do XII konkursu o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora. Laureatami głosami czytelników zostali: Paweł Leśniak, młody sądecki pisarz, który na swoim koncie ma już znaczące sukcesy oraz dr Łukasz Połomski.

Paweł Leśniak został, głosami czytelników laureatem nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Sądecki Autor”, natomiast dr Łukasz Połomski odebrał tą prestiżową Nagrodę za książkę „Monografia wsi Mystków 1324 – 1918” autorstwa znanego sądeckiego młodego pokolenia dra Łukasza Połomskiego.

Obu laureatom wybranym przez czytelników „Sądeczanina” pamiątkowe dyplomy wręczył Tomasz Kowalski, redaktor naczelny portalu „Sądeczanin” i miesięcznika „Sądeczanin”.

- Jestem szczęśliwy i zaskoczony – powiedział „Sądeczaninowi” dr Łukasz Połomski. – Jest to dla mnie duże wyróżnienie, ale jest to też wyróżnienie dla mieszkańców Mystkowa. To 700 lat istnienia tej miejscowości. Jest to też duża motywacja do dalszej pracy.

O motywacji mówi także drugi laureat Nagrody im. ks. prof. B. Kumora głosami czytelników – Paweł Leśniak.

- Dla każdego autora, dla każdego artysty, który bardzo ciężko pracuje nad swoim utworem, taka prestiżowa nagroda jest miodem na jego serce. Jest to dowód tego, że jego praca nie idzie na marne, jest doceniana przez innych. Taka nagroda jest dla mnie zachętą do tego, że to, co robię nie idzie na marne. Ma dla kogoś znaczenie i wartość – podsumował Paweł Leśniak.

([email protected], fot. IM)

Dziękujemy za przesłanie błędu