Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
20/02/2019 - 19:50

Konkurs im. ks. prof. Bolesława Kumora: ostatnie godziny głosowania!

Dzisiaj dobiega końca głosowanie w VII konkursie literackim o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora. Swoje typy można wskazywać do północy. To już ostatnia chwila na decyzję, by wybrać „Sądeckiego Autora” i „Książkę o Sądecczyźnie”.


W tym roku, w regulaminowym czasie, do konkursu zgłoszono trzydzieści dwie książki oraz dziewięciu autorów.

Wśród publikacji ubiegających się o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora są tomiki poezji, proza, proza popularno-naukowa, albumy oraz książki historyczne. Wśród przedstawionych do nagrody autorów są znane sądeckie pióra, ludzie posiadający w dorobku już niejedną książkę.  

Wszystkie książki i wszystkich autorów zgłoszonych do nagrody prezentujemy od kilku tygodni na portalu w specjalnym dziale uruchomionym na czas konkursu.

Lista zgłoszonych kandydatów  do konkursu znajduje się w tym artykule.

Głosowanie trwa do DZISIAJ DO PÓŁNOCY.

Jak głosować?

Można wysyłać SMS przyporządkowany danej kandydaturze oraz ZAGŁOSOWAĆ ONLINE (wypełniając elektroniczny formularz).

Czytelnicy mają do wyboru głosowanie - SMS lub formularz. 

22 lutego, pod przewodnictwem Marioli Berdychowskiej, zbierze się Kapituła konkursu, aby wydać ostateczny werdykt. To kapituła ma decydujący głos. Zasiadają w niej przedstawiciele wiodących w regionie placówek kulturalnych, a także laureaci poprzednich edycji konkursu.

Kapituła, przy podejmowaniu decyzji - w tajnym głosowaniu - weźmie pod uwagę wynik głosowania internetowego i SMS-owego Czytelników.

„Sądecki Autor” oraz „Książka o Sądecczyźnie”, które według naszych Czytelników zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają nagrodę specjalną od redaktora naczelnego portalu Sądeczanin.info oraz miesięcznika „Sądeczanin”.

Laureatów VII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, w sobotę, 23 lutego. Rozpocznie się ona o godz. 18.

Wszystkich miłośników książki zapraszamy do odwiedzenia stoisk wystawienniczych w MCK „Sokół”. Początek targów o godz. 13.00. Można będzie nabyć różne publikacje dotyczące Sądecczyzny i nie tylko. Można też będzie porozmawiać z autorami i zdobyć ich autograf.

Spotkanie z autorami będzie trwało od godz. 14 do 18 i wezmą w nim udział  m.in.: Adam Ziemianin, Anna Totoń, Łukasz Połomski, Piotr Łopatkiewicz, Tadeusz Łopatkiewicz, ks. Stanisław Ciurka, Barbara Paluchowa, Jakub Marcin Bulzak, Joanna Babiarz, Beata Sabała – Zielińska, Kazimierz Twardowski.

Zwycięzcy konkursu w obu kategoriach oprócz pamiątkowej statuetki, wyobrażającej jego Patrona, odbiorą pieniężne nagrody.

Od początku jedynym celem konkursu była promocja wartościowych książek ukazujących się w naszym regionie, promocja sądeckich ludzi pióra oraz pobudzenie czytelnictwa. 

Patronat medialny nad konkursem sprawują: portal Sadeczanin.info oraz Radio RDN.

[email protected], fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________