Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
03/11/2023 - 14:15

Wiesz o ciekawym autorze, nowej książce o Sądecczyźnie zgłoś ich do konkursu o Nagrodę ks. prof. B. Kumora

To szczególna chwila, gdy co roku ogłaszani są laureaci najbardziej prestiżowego konkursu literackiego Sądecczyzny o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora, organizowanego przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i Fundację Sądecką. Co roku do tego konkursu zgłaszane są wspaniałe publikacje, podejmujące tematy, związane z Sądecczyzną lub sądeczanami i wspaniali sądeccy autorzy, którzy urodzili się lub mieszkają na terenie Nowego Sącza lub powiatu nowosądeckiego i mogą pochwalić się dużym dorobkiem twórczym.

Czytaj także: Spółka STBS w Nowym Sączu zerwała umowę z Grupą Blackbird na budowę dwóch bloków

Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora na „Książkę o Sądecczyźnie” i „Sądeckiego Autora” został ogłoszony po raz pierwszy w 2012 roku. Pierwszych laureatów poznaliśmy rok później. Konkursowi patronuje nieżyjący już prof. Bolesław Kumor, jeden z najwybitniejszych nowożytnych historyków Kościoła.

Przed nami XII edycja wspomnianego konkursu.

Może wiesz o nowej, ciekawej książce o Sądecczyźnie, wydanej w 2023 roku, może znasz sądeckiego autora, który może pochwalić się sporym dorobkiem twórczym. Warto tych ludzi i te publikacje pokazać w 12. edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora.

Zachęcamy biblioteki i różne instytucje w regionie, ale też indywidualne osoby do zgłaszania takich publikacji i do zgłaszania sądeckich autorów. Może wiesz o nowej książce o Nowym Sączu i Sądecczyźnie, która została wydana drukiem na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Warto ją wziąć do ręki, polecić czytelnikom, zachęcić ich do czytania.

Niech te książkowe świeżutkie „perełki” o Nowym Sączu i Sądecczyźnie ujrzą światło dzienne, a jednocześnie niech czytelnicy poznają sądeckich autorów, cieszących się już zasłużoną renomą i tych nowych autorów.

Czytaj także: System ciepłowniczy w Nowym Sączu coraz bardziej nowoczesny. MPEC ogrzewa dwa Watykany

Swoje typy i zgłoszenia przesyłajcie na adres: sekretariat@ sądeczanin.info, albo dzwońcie pod numer telefonu: 18 475 16 20.

Gala konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora odbędzie się z końcem stycznia 2024 roku. Będzie to już dwunasta jego edycja.

Co roku konkursowi o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora towarzyszy równie prestiżowa impreza wydawnicza – Sądeckie Targi Książki. W przyszłym roku zaprosimy na nie czytelników pod koniec stycznia 2024 roku. Będzie to ich szósta edycja.

Sądeckie Targi Książki to wielkie święto książki, to wielkie święto dla tych, którzy kochają czytać, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty.

Piąte Sądeckie Targi Książki, które odbyły się w tym roku w Krynicy-Zdroju zgromadziły w Pijalni Głównej ponad 20 wystawców, którzy do uzdrowiska przywieźli literaturę różnego gatunku

Zachęcamy wydawnictwa do wzięcia udziału w przyszłorocznych 6 Sądeckich Targach Książki.

Czekamy na Wasze zgłoszenia z otwartymi rękami. Zachęcamy większe i mniejsze oficyny wydawnicze do prezentacji Waszej bogatej oferty.

Czekamy na Wasze zgłoszenia. Podajemy kontakt: Małgorzata Sitek – tel. 18 475 16 31, e – mail: [email protected].

([email protected], fot. IM, KK), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Dziękujemy za przesłanie błędu