Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
02/12/2022 - 19:45

Chirurdzy operujący tarczycę mają dodatkowe oko. Trzymają je w sądeckim szpitalu [WIDEO]

Operacje tarczycy należą do bardzo precyzyjnych. Doskonale wiedzą to lekarze operujący pacjentów, cierpiących na choroby tego gruczołu. Sądecki szpital zakupił właśnie neuromonitoring, urządzenie, które będzie operatorom bardzo pomocne w przeprowadzaniu tych zabiegów. To urządzenie posiada niewiele szpitali w Polsce.

Neuromonitoring jest jednym z najnowocześniejszych narzędzi niezbędnych podczas operacji tarczycy. O to urządzenie lekarze operujący pacjentów mających chorą tarczycę zabiegali od dawna.

Operacje tego gruczołu są jednym z zabiegów medycznych, które przeprowadzane są w Centrum Onkologii, działającym przy sądeckim szpitalu.

Czytaj także: Adam Małysz w szpitalu w Nowym Sączu. Dziś spotkał się z dziennikarzami

- To wysokospecjalistyczne urządzenie posiada jeszcze niewiele szpitali w Polsce – mówi lek. Robert Gajewski, zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Nowym Sączu. – Tym bardziej się cieszymy, że sądecki szpital nim dysponuje.

Neuromonitoring: co to za urządzenie?

- Dzięki niemu lekarze mogą podczas operacji tarczycy monitorować przebieg nerwu krtaniowego wstecznego – tłumaczy doktor Robert Gajewski. – Jest to niezwykle istotne, ponieważ uszkodzenie takiego nerwu powoduje bardzo przykre konsekwencje dla pacjenta.

Co może spowodować uszkodzenie takiego nerwu?

Czytaj także: Dostojna jubilatka z osiedla Przydworcowe świętuje sto lat [ZDJĘCIA]

Czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu