Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
13/03/2020 - 22:05

Jakie środki prewencyjne stosuje Muszyna w związku z COVID-19?

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa, burmistrz Muszyny Jan Golba apeluje o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, a także o odpowiedzialne i racjonalne postępowanie. Informuje też, że na terenie Miasta i Gminy Muszyna nie zanotowano żadnego pacjenta z podejrzeniem zachorowania.


W Muszynie podobnie, jak na terenie całego kraju, na dwa tygodnie zawieszona została działalność szkół, przedszkoli, bibliotek i ośrodka kultury.

Aby nie narażać mieszkańców i gości na ewentualne nieprzewidziane efekty  rozprzestrzeniania się koronawirusa, burmistrz Jan Golba podjął decyzję o odwołaniu planowanych imprez kulturalnych i sportowych, jak również spotkań i zebrań sprawozdawczych z mieszkańcami. Nie będzie też gminnych imprez w obiektach zamkniętych.


- Z uwagi na potencjalną możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2, w trosce o zdrowie mieszkańców gminy apeluję, aby w miarę możliwości ograniczyć osobiste załatwianie spraw administracyjnych w Urzędzie Miasta.- wyjaśnia  burmistrz Jan Golba - Uprzejmie proszę o przychodzenie jedynie w sprawach pilnych i takich, które wymagają bezpośredniej wizyty. W innych przypadkach sprawę można załatwić elektronicznie (mailowo) bądź telefonicznie.

W przypadku zaostrzenia się sytuacji, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  burmistrz nie wyklucza podjęcia dalszych  środków ostrożnościowych, w tym utworzenia punktu przyjęć obywateli i  kontroli temperatury. Przy wejściu na I piętro Urzędu Miasta znajduje się urządzenie do dezynfekcji rąk.

Burmistrz Jan Golba informuje, że na terenie gminy nie odnotowano żadnego pacjenta z podejrzeniem koronawirusa, nikt też nie został dotąd objęty kwarantanną.

(MK) fot. aut. videoDziękujemy za przesłanie błędu