Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
27/03/2020 - 17:40

Nowy Sącz: zakaz wejścia do sądeckiego szpitala z wyjątkami

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu wprowadziła od wczoraj aż do odwołania zakaz wejścia do budynków szpitala, w których prowadzona jest działalność lecznicza. Te kolejne obostrzenia związane są z realnym zagrożeniem epidemicznym.

Wspomniany zakaz nie dotyczy personelu szpitala, jak również pacjentów szpitala lub poradni/pracowni, którzy rozpoczynają lub kontynuują leczenie zgodnie z wcześniej ustalonym planem (chodzi tutaj o pacjentów onkologicznych).

Zobacz także: Nowy Sącz: kolejne dwie osoby w mieście mają koronawirusa

Zakaz nie dotyczy też osób odbierających pacjentów wypisywanych ze szpitala do domu albo takich, którzy dostarczają chorym niezbędne w czasie terapii artykuły (np. czystą bieliznę, środki czystości i artykuły higieniczne), jak również osób zatrudnionych w firmach świadczących usługi na rzecz szpitala.

- Taki zakaz został wprowadzony mając na względzie realne zagrożenie epidemiologiczne związane ze zwiększoną zapadalnością na choroby wirusowe – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala. – Jest on również podyktowany troską o bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów oraz personelu.

Zobacz także: Pojechali gasić pożar. Nie wiedzieli, że w domu jest osoba objęta kwarantanną

W Szpitalu im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju od 13 marca obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach.

- Zakaz obowiązuje aż do odwołania – mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. - W wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość odwiedzin przez jedną osobę, po wyrażeniu zgody przez kierownika lub lekarza dyżurnego oddziału przy zastosowaniu podstawowych środków ochrony osobistej.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, Szpital w Krynicy-Zdroju.Dziękujemy za przesłanie błędu