Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
02/04/2022 - 07:20

Obostrzenia zniknęły, ludzie wciąż się zakażają. Sądeczanie komentują [WIDEO]

28 marca zniknęło wiele obowiązujących od dłuższego czasu obostrzeń koronawirusowych. Decyzja rządu jest szeroko komentowana. W jaki sposób oceniają ją sądeczanie? Zapytaliśmy ich o to podczas sondy ulicznej.

Pandemia koronawirusa trwa już dwa lata. W tym czasie rząd wprowadzał szereg obostrzeń, które niejednokrotnie ulegały zmianom. Niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił jednak ich zniesienie.

Od 28 marca nie musimy już m.in. nosić maseczek w restauracjach, sklepach czy hotelach. W ostatnich dniach notujemy dziennie około 5 tys. zakażeń. Jak decyzję oceniają sądeczanie, z którymi rozmawialiśmy podczas naszej sondy?

- Źle to oceniam. Patrząc na doświadczenia innych krajów widzimy, że zagrożenie dalej jest bardzo duże. Niektóre miasta w Chinach są zamknięte ze względu na Covid. Takie uwolnienie w naszym kraju jest dla mnie niezrozumiałe. Oczywiście każdy może dalej przestrzegać tych zasad, ale ich jednostronne stosowanie nie zabezpieczy nas przed rozwojem pandemii – mówi nasz rozmówca.

- Uważam, że to i tak było za długo. Obostrzenia się nie sprawdziły, ich skutkiem były problemy gospodarcze. Również z punktu widzenia zdrowia nie pomagały. Bardzo dobrze, że w końcu zostały zniesione – dodaje kolejny.

Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, montaż: MP)

 Dziękujemy za przesłanie błędu