Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/03/2020 - 19:30

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe prosi o jednorazowe maseczki! [WIDEO]

Ratownicy medyczni i lekarze jeżdżący w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym są ludźmi, którzy o każdej porze dnia i nocy spieszą z pomocą. W obecnej bardzo trudnej sytuacji, gdy w kraju od kilku dni obowiązuje stan epidemii, pracują pod ogromną presją.

Na razie, jak zapewniła nas Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego jest pewien zapas masek specjalistycznych dla załóg karetek.

- Jeśli jednak sytuacja będzie tak rozwojowa, jak obecnie, to podejrzewam, że w ciągu tygodnia ponad sto masek zużyjemy – mówi dyrektor Hudzik. – Chcielibyśmy zdobyć jednorazowe maski chirurgiczne, oczywiście z odpowiednim atestem. Są to maseczki, wykorzystywane na blokach operacyjnych. Obecnie są one praktycznie nieosiągalne na rynku. Jeszcze do niedawna, w więc przed sytuacją jaką teraz mamy, płaciło się za jedną taką maseczkę czterdzieści groszy. Obecnie trzeba za nią zapłacić prawie 9 złotych.

Czytaj także: Jak uszyć maseczkę ochronną? Oto sprawdzona instrukcja

A jak dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego odnosi się do szytych maseczek przez mieszkańców, którzy chcą pomóc w tej jakże trudnej sytuacji? Cała rozmowa w materiale filmowym. (i.michalec@sadeczanin.info) , fot. IM. Zdjęcia: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu