Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
12/10/2021 - 09:10

Szczepić się na koronawirusa czy nie? Rozmawiamy ze sceptykami [WIDEO]

Kilka dni temu wyszliśmy do naszych czytelników z propozycja debaty na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Niestety, z zaproszenia nie skorzystali zwolennicy szczepień. W naszym studiu rozmawialiśmy więc tylko z przeciwnikami. Na pytania odpowiadali: Ryszard Wilk, Robert Tamioła i Marek Pietrzak. Było bardzo ciekawie. Sprawdźcie sami:

Temat szczepień przeciwko koronawirusowi jest obecny w przestrzeni publicznej już niemal od roku. Pojawiają się zarówno głosy przychylne szczepionkom, jak i przeciwne. Jest to również bardzo dobrze widoczne w statystykach. W skali kraju, w pełni zaszczepionych jest nieco ponad 50 proc. obywateli.

„Gorąca” dyskusja na ten temat toczy się także w internetowych komentarzach. Użytkownicy chętnie przedstawiają swoje racje, chcąc pokazać przeciwnikom, że się mylą. „Sądeczanin” wyszedł zatem z propozycją debaty. Mógł w niej wziąć udział każdy. Niestety, swoje zgłoszenia przysłała tylko jedna strona.

Zwolennicy szczepień postanowili nie przystępować do dyskusji. Debata zamieniła się zatem w rozmowę z ich oponentami. W naszym studiu gościliśmy Ryszarda Wilka, Roberta Tamiołę i Marka Pietrzaka.

Zobacz: aktualizowany codziennie raport o koronawirusie

Poruszyliśmy wiele wątków. Nasi goście odpowiadali na argumenty, które są zwykle przytaczane przez zwolenników. Odpowiadali m.in. na pytania dotyczące przebiegu koronawirusa u osób zaszczepionych, rządowych rekomendacji i statystyk z nimi związanych czy skutków ubocznych szczepień.

Można jedynie żałować, że druga strona nie chciała się z nimi „zmierzyć”. Nasze zaproszenie jest jednak cały czas aktualne. Jeśli są Państwo chętni do dyskusji, zarówno po stronie przeciwników, jak i zwolenników, napiszcie do nas. Zorganizujemy kolejną debatę.

Rozmowa znajduje się w materiale filmowym.

[AKTUALIZACJA]

Po publikacji debaty z naszą redakcją skontaktował się ponownie Roberta Tamioła, wysyłając sprostowanie swojej wypowiedzi.

- Mówiąc o HBCD pomyliłem się, okazuje się że są 2 związki o tej nazwie, więc nie zrobiłem researchu poprawnie. Problem jest taki, że w źródłach podana jest nazwa HBCD w ingredients: 2-hydroxypropyl-β-cyclodextrin (HBCD), wyszukanie samego HBCD daje nam Hexabromocyclododecane, podczas gdy poprawna nazwa powinna być HPCD. Dziwny błąd, ale to moja wina i ten kawałek, w którym mówiłem o tym jest błędny – brzmi jego wiadomość.

([email protected], wideo: Daniel Szlag)







Dziękujemy za przesłanie błędu