Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
30/09/2021 - 12:55

Bezpłatne badania w nowosądeckim Ratuszu. Przyjdź i zadbaj o swoje zdrowie

Prezydent Miasta Nowego Sącza zaprasza mieszkańców Nowego Sącza na bezpłatne badania kardiologiczno-diabetologiczne w ramach akcji „Strefa na Zdrowie Polpharmy”. Akcja firmy Polpharma jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którzy w trakcie pandemii nie mieli i wciąż nie mają dostatecznego dostępu do specjalistów i terapii.

Bezpłatne badania odbędą się 2 października w Ratuszu, Rynek 1 – Sala Ratuszowa w godz. 10:00 – 18:00.  Po uprzednim umówieniu telefonicznym, mieszkańcy Nowego Sącza, powyżej 40 roku życia będą mogli skorzystać z następujących badań i konsultacji:

  • Profil lipidowy – badanie: trójglicerydów, cholesterolu całkowitego i frakcji cholesterolu zawierających odpowiednio LDL i HDL,
  • EKG i ciśnienie tętnicze,
  • INR i czas PT – badanie wykrywające zaburzenia w krzepnięciu krwi,
  • Hemoglobina glikowana - badanie oceniające średnie stężenie glukozy we krwi w okresie
    z ostatnich 6 tygodni.

Aby skorzystać z badań i porad specjalisty nie jest wymagane skierowanie. Trzeba jednak zapisać się telefonicznie. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do soboty w godzinach 16:00 – 20:00 pod numerem +48 662 378 062. Decyduje kolejność zapisów – limit badań jest ograniczony.

Strefa na Zdrowie Polpharmy to ogólnopolski program bezpłatnych badań zainicjowany przez firmę Polpharma, który trwa od 2012 roku. Do tej pory przebadanych zostało ponad 20 tysięcy polskich pacjentów podczas blisko 100 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski. W tym roku akcja odbywa się w 8 miastach w Polsce, w tym 2 października w Nowym Sączu.

- Dobór badań i konsultacji nie jest przypadkowy. Zgodnie z ekspertami uznaliśmy, że profil badań kardiologiczno-diabetologicznych jest najbardziej pożądanym dla polskich pacjentów – dodaje Marta Gawrylik, koordynator akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy.

- Nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej, cukrzyca typu 2 to jedne z najistotniejszych czynników prowadzące do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych, w tym zawału serca i udaru mózgu. Biorąc pod uwagę, że wczesna interwencja lecznicza pozwala na spowolnienie rozwoju i zmniejszenia częstości występowania zawałów serca i udarów mózgu. Dlatego też, bardzo ważna jest profilaktyka, czyli wczesne wykrywanie wysokich wartości ciśnienia tętniczego, cholesterolu i glukozy oraz wdrażanie odpowiedniego postępowania. Już od dawna bowiem wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. – mówi dr hab. n. med. Piotr Dobrowolski.

Na zainteresowanych czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą wywiad, sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.







Dziękujemy za przesłanie błędu