Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
02/06/2020 - 13:10

Całkiem „odmrozili” sądecki szpital. Planowe zabiegi po nowemu, z nową kolejką

Sądecki miejski szpital po dwóch miesiącach przerwy z początkiem czerwca wreszcie zaczął znowu pracować na pełnych obrotach. To oznacza, że są wykonywane planowe zabiegi i operacje. Jak będzie wyglądać ten powrót do normalności? Przecież koronawirus wywrócił wcześniej ustalony harmonogram.

Po blisko dwóch miesiącach sądecki szpital znowu zaczął pracować na pełnych obrotach, przy zachowaniu określonych reżimów sanitarnych.

-  Najważniejsze, że wracamy do przyjmowania na oddział pacjentów planowych oraz wykonywania zabiegów i operacji – mówi Agnieszka Zelek-Rachtan, rzecznik prasowy  placówki. - Przed przyjęciem do szpitala, każdy będzie poddany testowi na obecność koronawirusa. Musimy mieć pewność, że nie jest zakażony. Czas oczekiwania na wynik wynosi trzy godziny, tak więc  nie trwa to długo.  

Czytaj też Koronawirus w Małopolsce. Najnowsze dane Sanepidu o zakażonych [AKTUALIZACJA] 

Pozostaje jeszcze problem kolejek do planowych operacji, zabiegów czy przyjęć na szpitalne oddziały. Przecież koronawirus zdemolował wcześniej ustalony harmonogram.

Czy to oznacza, że pacjenci, którzy byli zapisani na przykład na marzec, będą przyjmowani teraz w pierwszej kolejności, więc ci z majowej listy z kolejki wypadają? – pytamy.

Czytaj też Mikrochirurg z Limanowej dokonała cudu. Piła odcięła mu rękę, ona ją przyszyła! 

- Oczywiście, poza ostrymi przypadkami, harmonogram będziemy realizować po kolei, ale wiadomo, będą przesunięcia -  przyznaje Agnieszka Zelek.  

W sądeckim szpitalu działają już wszystkie poradnie i analityka. Wykonywane są też   badania USG oraz tomografia.

[email protected] fot. IM


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)