Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
03/04/2020 - 14:15

COVID - 19 Małopolska: Jest już 235 przypadków. Cztery osoby zmarły

Według najnowszych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie obecnie w Małopolsce potwierdzono już 235 przypadków zakażenia koronawirusem. W tej liczbie są cztery osoby, które zmarły.

Niestety, rośnie liczba chorych zakażonych koronawirusem w województwie małopolskim. Z najnowszych danych WSSE w Krakowie wynika, że wirus zdiagnozowano już u 235 chorych.

W tej liczbie jest 26 nowych przypadków. Zakażenie rozpoznano u 16 kobiet i 10 mężczyzn. Z tego grona dziewięć osób mieszka w Krakowie, dziesięć w powiecie bocheńskim, dwie w powiecie brzeskim, jedna w powiecie tarnowskim oraz cztery w powiecie krakowskim.

Są to osoby w wieku od 2 do 82 lat.

Czytaj także: Pielęgniarka alarmuje: jestem na kwarantannie, wczoraj mieli mi zrobić wymaz...

Spośród 235 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID – 19 nie udało się uratować czterech pacjentów.

Choroba ta była przyczyną między innymi: 61 - letniego mieszkańca Krakowa oraz 56-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego. Pacjenci ci byli hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Zmarłą także 87 – letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Kobieta miała także inne choroby współistniejące.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu