Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
18/11/2021 - 16:00

Covid dopadł szkoły w Korzennej. Część uczniów i nauczycieli jest na zdalnym

To co się stało, było nieuniknione. Koronawirus dotarł do szkół w Korzennej i bardzo szybko się rozprzestrzenił. Gmina podjęła wszelkie środki ostrożności tak szybko, jak to możliwe. Część uczniów uczy się zdalnie.

Czytaj też: To się nazywa zdrowa rywalizacja. Korzenna walczy w rankingu o ilość szczepień

Podjęcie rygorystycznych kroków okazało się konieczne między innymi w podstawówkach w Wojnarowej, Lipnicy Wielkiej i w Korzennej. To właśnie te placówki władze gminy, dyrekcja i sanepid postanowiły objąć szczególną ochroną. Z powodu pozytywnego wyniku testu na covid-19 u jednego z nauczycieli w szkole w Lipnicy na zdalne nauczanie przeszły klasy 7 i 8.

Podobnie sytuacja wygląda w szkole w Korzennej, gdzie w trybie zdalnym uczy się aż sześć klas. W SP w Wojnarowej zakażenie zostało potwierdzone u dwóch nauczycieli.

- Jak na razie szkoły nie sygnalizują poważniejszych problemów organizacyjnych związanych z hybrydowym nauczaniem – czytamy na stronie urzędu gminy Korzenna. Co prawda pojawiają się braki kadrowe i trudności w znalezieniu zastępstw, ale dotychczas udaje się rozwiązywać przejściowe kłopoty.

Jak dotąd do szkół nie dotarły informacje o tym, aby uczniowie bądź ich rodzice byli zakażeni. Wszystko wskazuje na to, że niedługo nauka wróci do trybu stacjonarnego. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu