Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
14/05/2024 - 15:00

Czego nie lubi i boi się nasze serce? Zapraszamy na spotkanie z kardiologiem prof. Dariuszem Dudkiem

Światowej sławy kardiolog, profesor Dariusz Dudek to kolejny gość XI Seminarium o Zdrowiu, na spotkanie z którym zapraszamy Was już dziś.


Czego nie lubi i boi się nasze serce? Zapraszamy na spotkanie z kardiologiem prof. Dariuszem Dudkiem

Kręgosłupy dzieciaków wołają o pomstę, społeczeństwo się starzeje a fizjoterapeutów jak na lekarstwo!

Mieszkańcy subregionu sądeckiego i całej Małopolski kojarzą profesora z kilku względów, ale przypomnijmy te najważniejsze dla Sądecczyzny.

W październiku 2017, właśnie dzięki profesorowi, w Nowym Sączu otwarto Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii „Intercard” - ośrodek  z dzienną rehabilitacją, nowoczesną diagnostyką, leczeniem interwencyjnym i zabiegowym oraz farmakologicznym.

Lekarze zapewniają tu też pacjentom edukację i konsultacje w ramach programu opieki nad pacjentem po zawale, czyli tzw. prewencji wtórnej. CKIEiA wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu zdrowia, a przede wszystkim potrzebom epidemiologicznym - w regionie nowosądeckim, zgodnie z mapami potrzeb zdrowotnych jest ok. 500 tys. osób zagrożonych chorobami serca i naczyń . 

Medycyna gna do przodu, ale pieniądze na badania za nią nie nadążają. Co z tym fantem zrobić?

To właśnie w „Interkardzie” – tym przyszpitalnym i tym przy ul. Kilińskiego – leczy się ostre stany wieńcowe a wszystkie zabiegi wykonuje się w dbałości o tzw. złotą godzinę.

Kolejnym wydarzeniem, dzięki któremu profesor Dariusz Dudek znów skupił na sobie uwagę wszystkich pacjentów naszym województwie, był wykonany już 6 grudnia 2017 roku, w asyście hybrydowego zespołu, pierwszy w Małopolsce zabieg wszczepienia najmniejszego rozrusznika serca na świecie. 

Ale ogromną estymą profesor Dudek cieszy się w całej Polsce, Europie i na świecie. Ten, nie tylko kardiolog, ale również internista jest uznanym konsultantem medycznym a jednocześnie prezesem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

I tak, jak już wspomnieliśmy, prof. Dariusz Dudek będzie jednym z panelistów XI Seminarium o Zdrowiu Sądeczan. Weźmie udział w dyskusji pod hasłem BO LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ – ROLA I ZNACZENIE PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA.

A, że patronem medialnym wydarzenia jest portal Sądeczanin.info, to i my będziemy chcieli zadać temu znakomitemu kardiologowi kilka pytań z zakresu profilaktyki związanej właśnie z jego dziedziną.

Jednocześnie już dziś zapraszamy Was do udziału w seminarium, które odbędzie się w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu przy ul. Kościuszki 2. Termin – 20 maj. Wstęp wolny.

([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info/ES) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu