Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
19/01/2020 - 10:25

Czekali, czekali i…Nowy tomograf w limanowskim szpitalu już pracuje

W Szpitalu im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej działa już nowoczesny tomograf. Nowe urządzenie najnowszej generacji kosztowało ponad 1,2 mln złotych. Pacjentów z regionu, którzy muszą mieć wykonane takie badanie nie brakuje. Teraz kolejki będą krótsze.

Tomografia staje się obecnie, można powiedzieć, jednym z podstawowych badań.

Czytaj także: Świąteczno-noworoczny prezent już jest. Pomogło rządowe wsparcie

Przypomnijmy, że do niedawna limanowski szpital posiadał tomograf, który pracował w nim przez wiele lat i wykonał mnóstwo badań. Coraz częściej się też psuł.

Zakup nowoczesnego tomografu dla limanowskiego szpitala był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa, które wyniosło milion złotych. O to zabiegał usilnie między innymi ówczesny poseł Józef Leśniak.

- Nowy tomograf działa od kilku dni – mówi Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala. – Badania są już wykonywane.

Nowe urządzenie tego typu w regionie, to można powiedzieć duży bonus dla pacjentów. Z pewnością kolejki pacjentów, którzy muszą mieć wykonane takie badanie będą teraz krótsze.

Jak już pisaliśmy w limanowskim szpitalu wykonywanych jest rocznie 8,5 tysiąca badań tomograficznych. Do Limanowej przyjeżdżają pacjenci nie tylko z powiatu limanowskiego, ale również z Sądecczyzny i innych powiatów.

- Chcemy zwiększyć liczbę badań – dodaje dyrektor Radzięta. 

[email protected], fot. Szpital powiatowy w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020