Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
22/03/2020 - 18:40

Cztery nowe przypadki zakażenia w Małopolsce, w tym dwa w powiecie nowosądeckim

W Małopolsce są już 24 osoby, u których badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Wśród czterech nowych, potwierdzonych przypadków są dwie osoby z powiatu nowosądeckiego. Jak podają służby prasowe wojewody małopolskiego będą one przebywały w izolacji domowej.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób z Małopolski: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie) oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej). Ich stan jest dobry – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

- Rzeczywiście zostały potwierdzone dwa przypadki zakażenia tym wirusem u osób z powiatu nowosądeckiego – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. – W Nowym Sączu nie ma potwierdzonego zachorowania na SARS-CoV-2. Nie ma też w sądeckim szpitalu pacjenta, u którego takie zakażenie byłoby potwierdzone.

Jeden z potwierdzonych dwóch przypadków z powiatu nowosądeckiego to chory najprawdopodobniej z gminy Kamionka Wielka.

Udało się nam wieczorem dodzwonić do wójta gminy Kamionka Wielka Andrzeja Stanka.

- Nie mam, na razie żadnych oficjalnych informacji na ten temat – mówi wójt gminy Kamionka Wielka. – Być może otrzymam je jutro. Bardzo proszę o telefon. Gmina, którą kieruję jest przygotowana na sytuację związaną z ogłoszonym w kraju stanem epidemii. Mieszkańcy zostali poproszeni, jak wszędzie o załatwianie spraw urzędowych, jeśli to możliwe, drogą elektroniczną. W budynku urzędu jest specjalne okienko do którego petenci, a muszę przyznać, że jest ich niewielu, mogą podejść i załatwić urzędową sprawę. Przed urzędem znajduje się także skrzynka, do której można wrzucać dokumenty. Na terenie naszej gminy jednostka OSP Mystków została wyznaczona do udzielania pomocy osobom, które mogą być objęte kwarantanną domową.  

W Polsce liczba zakażonych zwiększyła się o kolejne 64 przypadki.

Dotyczą one: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 627. Taką liczbę podało dzisiaj po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia. Jest w niej 7 chorych, którzy zmarli.

Opr. [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)