Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
28/11/2020 - 12:50

Dane z Ministerstwa Zdrowia: Małopolska leci w dół

Już dawno nie było tak dobrych informacji. Małopolska odnotowuje spadek liczby nowych, potwierdzonych zakażeń. Nasze województwo nie jest już w pierwszej dziesiątce. Znajduje się na miejscu jedenastym. W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Małopolsce 661 nowych zakażeń.

Czytaj także: Nowy system raportowania od dzisiaj. Dane przekazują laboratoria

Nowy Sącz:

Spada liczba nowych zakażonych w Nowym Sącz. Wczoraj było odnotowanych dziewięć nowych przypadków, a dzisiaj siedem. Na szczęście nie ma informacji o nowych osobach, które były zakażone koronawirusem i zmarły.

Powiat nowosądecki

Ministerstwo Zdrowia podało, że na Sądecczyźnie jest potwierdzonych kolejnych 23 mieszkańców, którzy rozpoczęli walkę z chorobą. Odnotowano też jeden zgon osoby, która zmarła na COVID – 19, ale miała również choroby współistniejące.

Czytaj także: Sącz: od grudnia więcej łóżek dla chorych ze schorzeniami innymi niż COVID

Powiat limanowski

W powiecie limanowskim w ciągu ostatniej doby także zmalała liczba nowych potwierdzonych przypadków COVID – 19. Chorobę zdiagnozowano i potwierdzono u 22 nowych chorych. Jedna osoba zmarła na COVID. Nie miała chorób współistniejących.

Powiat gorlicki

W tym powiecie w ciągu ostatniej doby, jeśli chodzi o subregion sądecki odnotowano najwięcej osób, które zakaziły się koronawirusem. Jest ich 27. Zmarł jeden mieszkaniec tego powiatu zakażony koronawirisem. Miał też choroby współistniejące.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu