Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
14/05/2020 - 12:15

Do kalendarza kosmetyczki z Nowego Sącza już się w maju nie wciśniesz

Od 18 maja, obok fryzjerów, wracają do pracy też kosmetyczki. Czy branża ta jest gotowa do pracy? Czy sądeczanki stać na takie usługi? Odpowiedź pewnie nikogo z Was nie zaskoczy – do kalendarza kosmetyczki w maju już się raczej nie wciśniemy.

Memy o wielkim zapotrzebowaniu na usługi fryzjerskie krążą w Internecie już niemal od początku epidemii COVID-19 i wprowadzonej w ślad za nią społecznej kwarantanny. Dziś, po ogłoszeniu przez rząd kolejnego etapu „odmrażania gospodarki” okazuje się, że równie mocno klienci „stęsknili się” za swoimi kosmetyczkami.

Faustyna Gruca z EstéeDeri na przyszłość swojego zakładu patrzy z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony – jak tylko rząd podjął informację o odmrożeniu działalności zakładów kosmetycznych od 18 maja – z miejsca zapisało się na najróżniejsze zabiegi aż 70 pań i wszystkie terminy majowe są już zajęte, to nasza rozmówczyni doskonale wie, że część jej klientek albo straciło pracę, albo otrzymuje tylko 80 procent dotychczasowych dochodów i najprawdopodobniej usługa kosmetyczna może się dla nich okazać chwilowo niedostępnym luksusem.
Inna rzecz, że i do Grucy dotarły pogłoski, że już w listopadzie wirus znów uderzy ze zdwojoną mocą i być może ponownie trzeba będzie drożyć procedury związane z kwarantanną. Na razie jednak w EstéeDeri panuje nastrój bojowo optymistyczny.

Zobacz też: „Ślepa już jestem przez tę popapraną epidemię!” Optyk i okulista vs korona

Zakład już od poniedziałku będzie świadczył wszystkie usługi związane z kosmetologią i medycyną estetyczną. – Oczywiście obowiązywać nas będą pewne ograniczenia. Recepcja będzie wyłączona z pracy a nasze klientki nie będą tu mogły czekać w kolejce na zabieg. Po każdym zabiegu cały gabinet będzie dezynfekowany a my będziemy pracować w maseczkach, jednorazowych fartuchach i rękawiczkach. Na szczęście jeszcze przed pandemią kupiliśmy ich zapas, bo rozszerzyliśmy swoją działalność o medycynę estetyczną. Teraz wszystkie te produkty mocno zdrożały, ale my już nie musimy się martwić, że nam ich zabraknie.

Czy czas kwarantanny to dla załogi EstéeDeri czas stracony? I tu Was zaskoczymy – specjaliści kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej cały czas prowadzili konsultacje on-line a ci ostatni wystawiali nawet e-recepty. – Ja przed epidemią pracowałam po 12 godzin dziennie dlatego przez pierwsze dwa tygodnie kwarantanny odsypiałam zaległości a potem brałam cały czas udział w szkoleniach on-line prowadzonych przez specjalistów z Anglii i Stanów Zjednoczonych, na które wcześniej brakowało mi czasu – podsumowuje nasza rozmówczyni.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu