Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
27/02/2020 - 08:00

I znowu trzeba się bać. Koronawirus z Włoch przywleczony do Brzeska?

Skarżyła się na wysoką gorączkę i powiedziała że kilka dni temu wróciła z Włoch, gdzie chiński wirus zbiera śmiertelne żniwo. Do miejskiego szpitala w Brzesku trafiła kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Czy to może być pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce przywleczony z Włoch? Do szpitala w Brzesku trafiła kobieta w średnim wieku, która przyznała, że kilka dni temu wróciła z Italii opanowanej epidemią śmiertelnego wirusa – podało radio RDN.  

Czytaj też Panika z powodu koronawirusa dopadła mieszkańców Nowego Sącza

Lekarze nie wahali się ani chwili. Zdecydowali o przetransportowaniu chorej do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w krakowskiej Nowej Hucie.  Kobieta zostanie poddana obserwacji i przejdzie badania, które potwierdzą, lub wykluczą zakażenie koronawirusem.

Pojawiają się nieoficjalne doniesienia o pierwszym przypadku zarażenia w Krakowie. Jak utrzymuje "Super Express," pierwszy pacjent z koronawirusem może przebywać na terenie Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką.  Strona rządowa i szpital tym doniesieniom zaprzeczają.

Czytaj też Przyjechała z Chin studiować w Sączu, ale musi wracać. Jest przerażona wirusem

W połowie lutego do Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu z podejrzeniem koronawirusa trafił  pogranicznik, który na lotnisku w Krakowie-Balicach miał kontakt z obcokrajowcami.  Wysoka gorączka oraz duszności były typowe dla choroby spowodowanej wirusem z Chin.

Chory został umieszczony w izolatce, gdzie oczekiwał na wyniki badań. Na szczęście okazało się, że nie jest nosicielem koronawirusa.

W krakowskich szpitalach wciąż jest jeszcze czworo pacjentów, w tym dziecko, z podejrzeniem choroby. Wszyscy niedawno wrócili z Włoch – informuje Radio Kraków.

W środę została uruchomiona infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Można dzwonić pod numer 800-190-590. Infolinia jest czynna całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe