Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
14/10/2020 - 07:30

Jakby tej paniki było mało. Straszą koronawirusem i policją przez telefon

Lawinowy wzrost zakażeń, zaostrzone przepisy związane z rygorem sanitarnym… niemal wszyscy żyją teraz w strachu. Tym lękiem żywią się oszuści. Podszywają się pod inspekcję sanitarną i wysyłają fałszywe SMS-y z informacją o dodatnim wyniku testu na COVID.

Czytaj też Przez koronawirusa będą dodatkowe dni wolne od pracy na Wszystkich Świętych?  

"Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na Policje"

To treść SMS-ów masowo rozsyłanych ostatnio przez oszustów, którzy żywią się strachem i paniką, jakie wywołuje pandemia koronawirusa.   

To oszustwo! – ostrzega Główny Inspektor Sanitarny.  Informujemy, że sanepid nigdy nie wysyłał, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo!

Czytaj też Prognoza dla epidemii. Trzeba odwołać Sylwestra i Boże Narodzenie z rodziną

W żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję – apeluje GIS. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu