Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
14/02/2020 - 16:25

Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz - mówi wicewojewoda małopolski

- Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz - mówi "Sądeczaninowi" Józef Leśniak, wicewojewoda małopolski. - Jeśli potwierdzi się, że w szpitalu w Nowym Sączu mamy do czynienia z koronawirusem, służby medyczne będą koncentrowały się przede wszystkim na wszystkich osobach, które mogły mieć kontakt z zakażona osobą.

Wicewojewoda Józef Leśniak
- Próbki pobrane od osoby, która trafiła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu zostały już wysłane do specjalistycznego laboratorium w Puławach - mówi "Sądeczaninowi" Józef Leśniak, wicewojewoda małopolski. - Gdyby potwierdziło się, że chodzi o przypadek koronawirusa, jesteśmy gotowi na każdy scenariusz. Służby medyczne będą koncentrowały się wtedy przede wszystkim na tych osobach, które mogły mieć kontakt z zarażonym mężczyzną.

Jak mówi wicewojewoda, jeden z krakowskich szpitali wyznaczony został jako miejsce, gdzie będą trafiały osoby z koronawirusem. Co ważne, szpital ten ma również dziecięcy oddział zakaźny. Procedury, wedle których ma postępować administracja rządowa na wypadek pojawienia się koronawirusa w Małopolsce, zostały już sprawdzone w kilka dni temu, gdy chory z podejrzeniem zarażenia koronawirusem pojawił się w Olkuszu.

Zobacz też: Kim jest pacjent z objawami koronawirusa w sądecim szpitalu

- Jakiekolwiek decyzje w większej skali będziemy jednak podejmowali dopiero po potwierdzeniu wystąpienia koronawirusa - zastrzega wicewojewoda Leśniak. Kiedy będziemy wiedzieli, czy chodzi o wirusa SARS-CoV-2? - To kwestia najbliższych godzin - mówi Józef Leśniak. (tomasz.k[email protected]) Fot. ArchiwumDziękujemy za przesłanie błędu