Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/03/2020 - 16:00

Kamionka Wielka, Łabowa i Nawojowa: koronawirus namieszał w rehabilitacji

Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadzają kolejne zalecenia, związane z występowaniem na terenie kraju przypadków zarażenia się koronawirusem.

- Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub wstrzymanie świadczeń rehabilitacji leczniczej zarówno w ambulatoriach, na dziennych i stacjonarnych oddziałach oraz fizjoterapii domowej - informuje zespół kryzysowy Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Jak to wygląda na terenie gmin Kamionka Wielka, Łabowa oraz Nawojowa?

- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „BonusMED” w Kamionce Wielkiej, wstrzymał świadczenie usług rehabilitacyjnych do 27 marca br. włącznie – mówi Danuta Gawlik z „BonusMed”.

- W naszym ośrodku w Łabowej, z zachowaniem norm bezpieczeństwa, cały czas działa zakład opiekuńczo-leczniczy oraz oddział stacjonarnej rehabilitacji neurologicznej. W trosce o zdrowie naszych pacjentów, wstrzymaliśmy jednak odwiedziny.

Obecnie nie przyjmujemy pacjentów z domu, a osoby które zostają przywiezione przez karetkę pogotowia, są przekazywane do ośrodka tylko przez personel medyczny, bez udziału najbliższej rodziny, jak to wcześniej mieliśmy w zwyczaju – informuje Mariola Pawlak, dyrektor Centrum Rehabilitacji „TUKAN”.

Natomiast z informacji uzyskanych od pracownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nawojowej, wynika, iż zakład nie prowadzi świadczeń rehabilitacji leczniczej.
 

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: PixabayDziękujemy za przesłanie błędu