Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
18/09/2020 - 10:35

Kolejna osoba z Nowego Sącza zmarła na COVID-19. Ile zakażeń dziś w powiecie?

Wojewódzki Sanepid w dzisiejszym raporcie przekazał smutne wieści. Jeden z zakażonych mieszkańców Nowego Sącza umarł. W całej Małopolsce odnotowano kolejne 92 przypadki zakażenia. Ile wśród zakażonych osób pochodzi z Sądecczyzny?

Fot. europarl.eu – zdjęcie ilustracyjne.

Zobacz także: Mówili, że już z tym koniec. Wracają dodatkowe epidemiczne zasiłki opiekuńcze

W Polsce przybyło 757 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem, a Małopolska znowu na szczycie. W ciągu doby odnotowano 92 nowe przypadki. Już 9283 osoby są zakażone. Na listę ozdrowieńców dopisano kolejne 239 osób. Dwie osoby w naszym województwie przegrały walkę z koronawirusem.

Według dziennego raportu wojewódzkiego Sanepidu, w Nowym Sączu przybyła jedna osoba zakażona. Niestety, jedna też zmarła. Druga ofiara wirusa w Małopolsce, pochodziła z powiatu oświęcimskiego.

Kolejne 5 osób zakażonych w powiecie nowosądeckim. Liczba zakażeń w powiecie to już 1329. W limanowskim w ciągu doby pojawiły się 3 nowe zakażenia, a w powiecie gorlickim 1.

A jak wygląda sytuacja w innych powiatach województwa małopolskiego? W powiecie krakowskim największy przyrost zakażeń w ciągu doby – aż 24 przypadki. W samym Krakowie odnotowano 11 przypadków, tyle samo co w powiecie nowotarskim. W powiecie chrzanowski i olkuskim przybyło 6 osób zakażonych koronawirusem, a w myślenickim i tatrzańskim po 5. O 3 zwiększyła się liczba zakażeń w powiecie oświęcimskim, wadowickim i wielickim. W powiecie suskim odnotowano jeden nowy przypadek zakażenia, a w bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim po jednym przypadku. W powiecie miechowskim, proszowickim, tarnowskim i w mieście Tarnów nie odnotowano w ciągu doby ani jednego nowego przypadku zakażenia.

W szpitalu w Nowym Sączu przebywają teraz 2 osoby. Ponad 300 osób w całej Małopolsce jest hospitalizowanych. Na kwarantannie przebywa 8056 osób.(PS) Fot. europarl.eu - zdjęcie ilustracyjne.

Czytaj również: Koronawirus kontra lekcje w szkole. Czy da się uczyć bezpiecznie?Dziękujemy za przesłanie błędu