Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
15/04/2020 - 16:45

Koronawirus dopadł rodzinę pielęgniarki ze szpitala w Limanowej

I znowu niepokojące wieści dochodzą z powiatu limanowskiego. Sanepid poinformował o trzech nowych przypadkach zakażenia. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, chodzi o rodzinę pielęgniarki z miejskiego szpitala.

O trzech nowych przypadkach zakażenia na terenie powiatu limanowskiego poinformował wojewódzki  Sanepid w raporcie dotyczącym całej Małopolski. Dane podały też lokalne służby sanitarno-epidemiologiczne.

Czytaj też Koronawirus znowu zaatakował. Ten dzień przyniósł u nas kolejną śmierć

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na początku kwietnia badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pielęgniarki z oddziału wewnętrznego limanowskiego szpitala. Kobieta, która mieszka w gminie Łukowica, pozostawała w domowej izolacji

Teraz zostało zbadanych pięcioro  domowników wśród których było dziecko.  Jak podaje lokalny serwis limanowa in. wynik testu w przypadku dziecka był  ujemny, u kolejnej osoby nieokreślony, zostanie więc powtórzony. Zakażenie potwierdzono natomiast u mężczyzny i dwóch kobiet. Ponieważ jak na razie nie rozwinęły się u nich poważne objawy choroby, będą przebywać w izolacji domowej. 

Jak dotąd na terenie powiatu limanowskiego odnotowano 26 przypadków zakażenia. Dwie osoby zmarły.  

Czytaj też Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na Limanowszczyźnie. Są nowe zakażenia  

Jak sytuacja wygląda  na Sądecczyźnie? Od 13  kwietnia, dane pozostają niezmienne.

- Na terenie powiatu zakażonych  jest  6 osób, na terenie miasta 11 – informuje Sanepid.  

W powiecie gorlickim, także nie odnotowano nowych zachorowań, zakażonych jest  5 osób. Jedna osoba jest  hospitalizowana, trzy pozostają w izolacji.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. europarl.euDziękujemy za przesłanie błędu