Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
02/08/2020 - 13:25

Koronawirus: w Małopolsce są kolejne zgony. Najnowsze dane z województwa

Ze stolicy Małopolski płyną dzisiaj smutne wiadomości. Walkę z koronawirusem przegrało kolejnych 6 mieszkańców Małopolski. Pięciu z powiatu bocheńskiego i jeden z powiatu oświęcimskiego. Tym samym liczba zgonów, spowodowanych koronawirusem zwiększyła się w województwie do 70 osób.

Zgony odnotowano wśród osób starszych. Odeszły cztery mieszkanki i dwóch mieszkańców, w wieku od 76 do 95 lat z powiatu bocheńskiego (5 osób) oraz oświęcimskiego (1 osoba).

Cztery osoby przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dwie w Domu Pomocy „JESTEM” w Grobli. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Czytaj także: Sądeczyzna pobiła swój ostatni, koronawirusowy rekord

W Małopolsce przybywa niestety nowych chorych, którzy zmagają się z koronawirusem. Dzisiaj mamy 76 nowych pacjentów, w tym czternaścioro z Sądecczyzny.

Najmłodszy pacjent z tej grupy ma dwa lata, a najstarszy 89.

Zakażenie zdiagnozowano u mieszkańców Krakowa (27 osób), powiatów: nowotarskiego i nowosądeckiego (po 10 osób), krakowskiego (5 osób), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego i wielickiego (po 4 osoby), tarnowskiego, myślenickiego, limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: olkuskiego, gorlickiego, chrzanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 1 osobie).

Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Czytaj także: To już groza! Sądecka lawina wirusa. Kończą się miejsca w krakowskim szpitalu

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3768 osób.

Jest też kolejnych dziewiętnastu ozdrowieńców. Chorobę pokonało 5 kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od 3 do 66 lat, z powiatu nowosądeckiego (11 osób), limanowskiego (3 osoby), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz suskiego (1 osoba), którzy przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 1719 ozdrowieńców.

[email protected], fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe