Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
20/10/2020 - 12:00

Koronawirus w natarciu. Dziś rekord nowych zakażeń

Dwadzieścia pięć kolejnych osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Małopolsce, w tym cztery z powiatu nowosądeckiego. Dzisiaj w województwie padł kolejny rekord zakażeń. Mamy 1492 nowe potwierdzone przypadki w województwie.

Małopolska nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o liczbę nowych potwierdzonych przypadków zakażeń. W ciągu ostatnich dni Małopolska nie wydostaje się z czołówki regionów w kraju o największej dobowej dynamice zakażeń.

Czytaj także: Czerwona strefa w subregionie sądeckim: koronawirusowy tydzień w liczbach

Na Sądecczyźnie mamy dzisiaj 72 osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwadzieścia z Nowego Sącza oraz 52 osoby z powiatu nowosądeckiego. Z tego regionu nie ma dzisiaj osób, które pokonały koronawirusa.

Obecnie w Nowym Sączu mamy 256 aktywnych zakażonych, a 479 osób znajduje się w kwarantannie.

Czytaj także: Czy pandemia zwolniła czy tylko się przyczaiła? Mniej nowych zakażeń

Aktywne zakażenia w gminach powiatu nowosądeckiego (w nawiasie przyrost w ciągu ostatniej doby; stan na 11:15, dane z PSSE w Nowym Sączu):

Gmina Chełmiec: 96 (+6);
Gmina Gródek nad Dunajcem: 14 (+1);
Gmina Grybów: 43 (+4);
Gmina Kamionka Wielka: 66 (+6);
Gmina Korzenna: 20 (-);
Gmina Krynica-Zdrój: 53 (+5);
Gmina Łabowa: 22 (-);
Gmina Łącko: 45 (+6);
Gmina Łososina Dolna: 22 (-);
Gmina Muszyna: 48 (+7);
Gmina Nawojowa: 29 (+2);
Gmina Piwniczna Zdrój: 12 (+1);
Gmina Podegrodzie: 37 (+3);
Gmina Rytro: 14 (-);
Gmina Stary Sącz: 90 (+7).

powiecie limanowskim do grona zakażonych dołączyło w ciągu ostatniej doby aż 80 nowych mieszkańców, ale jest też 19 nowych ozdrowieńców z tego powiatu.

Obecnie w powiecie limanowskim jest 593 aktywne przypadki. Niestety, z każdym dniem w tym powiecie przybywa wielu nowych zakażonych. W kwarantannie znajduje się 419 osób.

Powiat gorlicki

I w tym regionie bardzo szybko przybywa też mieszkańców, którzy dowiedzieli się, że są zainfekowani SARS CoV-2.  Dzisiaj takich jest dwadzieścia siedem osób. Nie ma natomiast nowych ozdrowieńców.

Liczba nadal aktywnych zakażeń w powiecie (w nawiasie liczba wszystkich potwierdzonych do tej pory zakażeń; stan na godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie):

powiat gorlicki: 248 (447).

W Małopolsce zmarło kolejnych 25 osób w wieku od 48 do 94 lat, z Tarnowa (9 osób), Krakowa (7 osób), powiatu nowosądeckiego (4 osoby), tarnowskiego i krakowskiego (po 2 osoby) oraz nowotarskiego (1 osoba). Dwadzieścia dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 358.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu